4 טיפים שכל אחת צריכה להכיר לשיקום השיער

 4 טיפים שכל אחת צריכה להכיר לשיקום השיער

השיער שלנו עובר המון, החל מהחלקות, ייבוש אינטנסיבי עם הפן, תסרוקות שונות הפוגעות בשיער לטווח ארוך ,טלטלות נפשיות שמשפיעות ועוד. לרוב אנחנו לא מייחסות לכך חשיבות, אך כשהשיער מתחיל לנשור יותר מהרגיל, שם קופצת הנורה האדומה.

נשירה היא תהליך טבעי, השיער עובר תהליך של חידוש, הריונות, מצבי רוח משתנים. אך כשעיצוב השיער נהיה חלק בלתי נפרד מהשגרה שלנו, קשה מאוד לשמור על שורשים חזקים ובריאים. על פי מחקרים שונים כ-25% מהנשים עד גיל 40 סובלות מנשירת שיער שעלולה להוביל להתקרחות, החל מגיל 40, הסטטיסטיקה מצביעה על כ-40% מהנשים הסובלות מנשירת שיער מוגברת. אך הקושי בלשמר לא הופך אותו לבלתי אפשרי, לשם כך הכנו עבורך כמה טיפים לשיער בריא:

טיפוח

מוצרי הטיפוח שאנו רוכשות בחנויות משפיעים על איכות החיים של השיער שלנו, לכן, חשוב לוודא שהתכשירים בהם אנו משתמשות יהיו איכותיים, גם אם זה אומר לשלם קצת יותר.

בואו נדבר רגע על המרכך, מצד אחד מיתוסים רבים טוענים שהמרכך יכול לגרום לנשירה מוגברת של השיער, מצד שני יש כאלו שמפריזים בשימוש שלו בטענה שכמה שיותר לחות כך השיער יהיה יותר בריא. 

אז בואו ננפץ רגע את המיתוסים האלה, המרכך לא גורם לנשירה, הוא תורם ללחות השיער עקב החומרים האקטיביים שהוא מכיל בתוכו, אך שימוש מוגבר עלול להעמיס על השיער ולגרום לנפח, קשרים ואף לשבור את השיערה.

יש להתאים את המוצרים למצב הנתון שהשיער שלנו נמצא בו, למשל, במידה והשיער עבר החלקה יש להתאים לו מוצרים ללא מלחים, על מנת לשמר את התוצאה.  

בדומה למרכך, גם מסכה מכילה בתוכה חומרים אקטיביים ולכן תהיה יעילה לשיקום השיער. 

כיום, טרנד ה”עשה זאת בעצמך” שב לחיינו, כמו “תרופות סבתא” למיניהן, כך גם השיער שלנו זוכה ל”ניסויים” ביתיים. מאחר והשיער עדין ונפגם בקלות יש להיזהר בבחירת המרכיבים בהם נשתמש, הנה כמה מסכות ביתיות שניתן להכין בבית:

 

Tea mask

¾ כוס תה קממומיל 

¼ כפית דבש

2 כפות שמן עץ התה

 

Banana mask

½ בננה בשלה

כף גדושה שמן קוקוס

2 טיפות שמן רוזמרין

1 חלבון ביצה

 

Oranges mask

½ כוס תפוזים

כף גדושה שמן חוחובה

1מ”ל שמן זרעי רימונים

1 כפית יוגורט ביו

 

החלקות

בעשור האחרון ישנן מגוון החלקות שפוקדות את שיערנו: יפנית, משולבת (יפנית וקרטין), קרטין, צרפתית, אורגנית, ברזילאית, מינרלית ועוד. אך איזה מהן באמת טובות לנו?

אין תשובה חד משמעית, לכל שיער יש את ההחלקה המתאימה לו, אך לפני שנמהר לקבוע תור לספר עלינו לוודא שהוא אמין, כלומר, שהחומרים בהם הוא משתמש להחלקות איכותיים ואושרו על ידי משרד הבריאות. 

פעמים רבות ספרים משתמשים במחירים זולים על מנת לפתות את הלקוחות, פעמים רבות המחיר הזול עולה לנו במחיר יקר יותר בהמשך, במידה והספר משתמש בחומרים זולים שלא אושרו, הדבר יכול לגרום לקרעים בשיער, קרחות ולעיתים לפזר חומרים מסרטנים שעלולים לגרום לסרטן. 

לכן, יש לבחור ספר אמין, רצוי כזה שמומלץ על ידי לקוחות שנמצאים אצלו תקופת זמן ויכולים להמליץ על תוצאות העבודה שלו לטווח ארוך. בעת הייעוץ אצל הספר ניתן (ואף רצוי) לבקש מסמך המהווה אישור ממשרד הבריאות שהחומרים בהם הוא משתמש אכן תקינים לעבודה.   

 

עיצוב שיער 

בהמשך לנושא ההחלקות, גם ייבוש אינטנסיבי עם פן, צביעת שיער ואף תסרוקות שמותחות את שורש השערה, כולם גורמים פעילים לנשירת שיער.

בדומה להחלקות, גם בעת צביעת השיער יש לבחור בספר אמין שמשתמש בחומרים איכותיים. 

באזכור של תסרוקות, הכוונה היא לתסרוקות על בסיס יום יומי, למשל קוקו גבוה שמותח את השיער עלול לגרום להחלשת השורש ובכך לנשירה בייחוד בקו השיער שמעל המצח.  

 

מצבי רוח

מצבי רוח שונים משפיעים גם הם על הנשירה של השערה, לכן, ברגעי לחץ חשוב לקחת לעצמנו פסק זמן ולהתנתק מהמתח והעומס שמכביד עלינו בחיי היום יום, התעסקות ביוגה לדוגמא או אפילו סתם ישיבה בים יתרמו משמעותית לשיפור מצב הרוח.

עם הזמן גברה המודעות לטיפוח הגברי ולכן ניתן לראות כיום לא מעט עסקים שמייצרים קו מוצרים שלם לגברים בלבד. מוצרי הטיפוח לגבר מכילים את אותם הויטמינים שבמוצרים המיועדים לנשים ונותנים את אותה האפקטיביות נגד נשירת שיער.

 

מיטל אלגמיל

חדשות נוספות