תפקידו של רופא השיניים

 תפקידו של רופא השיניים

חדשות n10 בדקו ומצאו כי תפקידו של טכנאי שיניים מתמקד על ייצור שיניים תותבות, פרוטזות, גשרים ליישור שיניים ובעצם את כל העשייה הטכנית, הרי כשמו כן הוא טכנאי שיניים. לעומת רופא שיניים שעובד בפועל בתוך הפה, ומתקן את מה שצריך. טכנאי שיניים נחשב ליד ימינו של רופא השיניים, טכנאי שיניים אמור להקל על עבודתו של רופא השיניים ולהגיש לו תוצרים מוכנים לשימוש, כמו מבנה לשן אותה בונה טכנאי שיניים אך רופא השיניים מרכיב על השן. עבודתם של טכנאי השיניים חשובה מאוד, במסגרת תחום רפואת השיניים.

קיימים היום קורסים המלמדים את המקצוע seo ואת התחום השיניים לאורכו ולרוחבו, ונותנים פתח להגברת כוח העבודה של טכנאי שיניים. הקורסים מתפרשים על תקופה של כמעט שנתיים בממוצע 1800 שעות, כמובן שהכל תלוי במסגרת הלימודים ובאופי הלימודים. לימודיו של טכנאי שיניים ניתנים במכללות ובמרכזי הכשרה, אליהם ניתן להגיע מטעם משרד התעשייה והמסחר, אליהם ניתן לפנות דרך לשכות התעסוקה. בתיכוני אורט מלמדים את מקצועו של טכנאי שיניים, כך תלמידי אורט יכולים לצאת עם פתח למקצוע כבר מהתיכון.

ידוע כי לימודים כיום הם יקרים, השכלה בכלל היא אינה דבר זול. שכר לימודיו של טכנאי שיניים תלויים במוסד בו בחר ללמוד את המקצוע. הלמידה במרכזי הכשרה זולה מאוד ביחס ללימודים במכללות הפרטיות. לימודי טכנאות שיניים מעניקים לסטודנט תעודה של טכנאי שיניים מוסמך. עם תעודה זו יוכל לעבוד בתור טכנאי שיניים במרפאות הציבוריות או הפרטיות. עם תעודה זו הוא גם יוכל לעבוד בחברות מסחריות המשווקות למרפאות שונות מוצרים שונים בתחום רפואת השיניים. בארצנו הקטנה רצוי להיות עם מקצוע ביד, כמובן שעדיף שזה יהיה משהו שאנו אוהבים וטובים בו, אך אם ניתן להשקיע שנתיים בקורס ולהפוך לטכנאי שיניים מוסמך, מה טוב לנו. מבררים היכן ניתן לעבור את הקורס ומתחילים ללמוד את התחום. 

למידע נוסף על חדשות בריאות  היכנסו לאתר אדנטיקה סמייל >> https://adenticasmile.co.il/

 

חדשות נוספות