פתרון אבטחה | השומר הגבוהה בעולם

 פתרון אבטחה | השומר הגבוהה בעולם

shutterstock

החברה האנושית התרגלה בשנים האחרונות לחיות לצד התפתחויות טכנולוגיות, עד כדי כך שאין אנו שמים לב עד כמה הן משמעותיות. בעבר בסרטים חדשניים הציגו אמצעים טכנולוגיים שנראו כמעט כמו משהו בלתי אפשרי, הם אולי לא יחליפו את השומרים לחלוטין, אך בהחלט הם יוכלו לחסוך כוח אדם ולהביא לנו פתרונות אבטחה – הכירו את הרחפנים. 

התחיל כצעצוע – סיים בתור מאבטח

הרחפן החל את דרכו בעולמנו כמשחק, ממש מעין גימיק חדש של אוהבי החדשנות, לפני מספר שנים לא גדול ומהר מאוד הפך לכלי שמשנה את כללי המשחק. זה קורה לעיתים רחוקות אך עדיין קורה – הרחפן נכנס לעולם האבטחה. הכוונה איננה שהרחפן משמש כ"נשק יום הדין". לא עוד אחד מעשרות או מאות דרכי פעולה אפשריות ויצירתיות, וגם לא עוד כלי נשק חדשני. כניסת הרחפנים לעולמות הטרור והפשיעה מאפשרת שינוי דרמטי בכך שהיא מחייבת את עולם האבטחה להתייחס בפעם הראשונה למימד הגובה במרחב האווירי. עד כה מערך האבטחה לא נערך באופן שיטתי אל מול איומים מהמרחב האווירי. בשנים האחרונות אנו עוקבים אחר ההתפתחות הטכנולוגית בעולם הרחפנים אשר מיועדים לשימושים שונים: מטרות אזרחיות פרטיות ומטרות הגנתיות. למי שלא מכיר הרחפן הינו כלי טיס זעיר ומהיר שנשלט מרחוק ומשמש ככלי יעיל לעולמות: הצילום, איסוף המידע, פיקוח, נשיאת מטענים (גם משלוחים וגם צבאיים). הרחפן הוא כלי זול יחסית, נוח לנשיאה, קל להפעלה והכי חשוב – קשה ליירוט.

עיניים בגובה 

במקביל להתפתחויות הטכנולוגיות, הגעת הרחפנים לעולמנו מהווים שדרוג ותגבור של ממש לעולם האבטחה. מערך האבטחה פועל תחת מגבלות קשות של משאבים מועטים וכוח אדם חסר ופעמים רבות לא כשיר לפעולה. אחת מפעולות האבטחה כוללות אבטחה מסוג פרואקטיבית שמשמעותה היא פעילות אשר מתמשכת ובבסיסה קיים זיהוי מוקדם של אנשים ותרחישים חשודים, זאת בשביל לברר את מטרתם ובמידת הצורך – לפעול לסיכולם. כאשר זיהנו אדם, רכב, חפץ או כל פעילות חשודה חריגה אנחנו מחויבים לשמור איתו על קשר עין ולשאוף לחתירה למגע. אך בפועל במצב אמת המצב לא פשוט, כאשר כוח האבטחה מתחיל תנועה אל עבר החשוד הדבר עשוי לחשוף את הכוח ולהעמידו בסכנה. בנוסף קיים החשש לניתוק קשר עין במהלך התנועה לעבר החשוד, כאשר כוח האבטחה בתנועה אל עבר החשוד הוא בקלות יכול לעבור אל עבר שטח מת ולהיעלם מעייניהם של כוחות האבטחה. בדיוק כאן נכנס הרחפן לפעולה. 

בעל יכולות טכנולוגיות מתקדמות 

הרחפן מצויד באמצעים טכנולוגים רבים וביניהם קיימת גם המצלמה האנליטית, יום-לילה, אשר מסוגלת לגלות תנועה ולעקוב אחרי חשודים מגבוה רב או נמוך. לרחפן לא משנה אם הם נמצאים בשטח פתוח או בתוך המולת קהל צפוף, תוך שניות בודדות ניתן לשגר רחפן לצורכי צילום ושידור תמונות לחדר הבקרה ומשם להעביר את הדיווחים למפקד בשטח או לרכבי הסיור. בנוסף גם רכבי הביטחון יוכלו להפעיל רחפן לצורך חקירה או מעקב. בסופו של דבר הרחפנים יכולים לבצע פעילויות סיור ותצפית, לבצע פעילות תיעוד זמן אמת ולייצר הרתעה ללא כל סיכון על כוח אדם אמיתי. 

בעידן שבו כל יום מגיעים חידושים טכנולוגים לעולמות תרבות הצריכה והפנאי שלנו, מגיע אלינו חידוש בעל כמה ערכים. מגוון השימושים ברחפנים הוא רחב מאוד ויכול להשתלב בכל מעגלי האבטחה החל מגילוי והתרעה ועד סיכול ומניעה. שימוש חכם ברחפן מסוגל להפחית את הסיכון בשימוש בסיירים, מאבטחים וסורקים ובמקביל להגדיל את אחוזי ההצלחה. 

למידע נוסף היכנסו לננדו.

עומר כהן

חדשות נוספות