סובלים מנזקי מים בדירתכם? בדקו את זכאותכם לקבלת פיצוי כספי

 סובלים מנזקי מים בדירתכם? בדקו את זכאותכם לקבלת פיצוי כספי

מכעיס: סיפורו של שלום (שם בדוי), אשר קיבל מהביטוח פיצוי מזערי בסך 1,500 שקלים בעבור נזקים בהיקף מאות אלפי שקלים. רק לאחר שהתערב עו"ד רז כהן, מומחה לתביעות ביטוח, התקפלה חברת הביטוח ושילמה את הסכום המגיע לו – כמעט 400,000 ש"ח. כך מנסות חברות הביטוח להתחמק מתשלומים, וכך תוכלו לקבל את הכסף המגיע לכם.

בבוקר בהיר אחד, קם שלום וגילה דירה מוצפת: צינור מים התפוצץ ודירתו התמלאה במים. מודאג, הוא פנה לחברת הביטוח שלו והיא שלחה שמאי מטעמה, שהעריך את הנזק לדירה בכ-1,500 ש"ח בלבד. שלום החליט לברר עם אנשי מקצוע בלתי תלויים כמה יעלה השיפוץ לפני שיסכים להצעת התשלום של חברת הביטוח. הוא נדהם לשמוע שהנזק מוערך בלמעלה מ-12,000 ש"ח- לפחות פי שמונה מהסכום אותו הציעה חברת הביטוח! שלום דרש מהחברה לשלם לו 12,000 ש"ח ובתמורה הוא יסכים לחתום על כתב ויתור תביעה, אולם החברה נענתה לו בסירוב. מיואש, פנה שלום לעו"ד רז כהן, מומחה תביעות ביטוח, שייטפל עבורו בתיק.

 

מבינים רק איומים


עו"ד רז כהן הבהיר לשלום  שטוב עשה שפנה ליעוץ משפטי.
בתום משא ומתן, הסכימה חברת הביטוח לשלם 395,000 ש"ח. סכום זה, אשר שיקף את היקף הנזקים האמיתי שנגרמו לביתו של שלום מהווים פי 263 מהסכום הראשוני אותו הציעה חברת הביטוח ופי כ-33 מהסכום אותו ביקש שלום(!).

שיטת מצליח

לדברי עו"ד רז כהן, חברות ביטוח רבות סומכות על כך שאנשים הסובלים מנזקי מים חמורים בביתם יש קושי וחוסר בזמן וכסף לעסוק במרדף אחר הצדק. שיטת העבודה של חברות הביטוח פשוטה: הן שולחות שמאי מטעמן, שנותן הערכת חסר לנזק שנגרם לדירה, ומציעות למבוטחיםסכומים נמוכים אך מהירים היישר לחשבון הבנק. בתמורה לתשלום הכסף, מבקשות חברות הביטוח מהלקוחות שלהם לחתום על כתב ויתור וסילוק תביעה.

הפערים בין סכומי הפיצויים שמציעות חברות הביטוח לבין הסכומים שמתקבלים בתום מו"מ באמצעות עוה"ד כהן הינם אסטרונומיים. לצורך הכתבה, הסכים עו"ד כהן לחשוף בפנינו סיפורים של לקוחות רבים בנוסף לשלום: ליוסי הציעו 30,000 ש"ח ובסוף לאחר מאבק משפטי ממושך הוא השיג 320,000 ש"ח. לחנוך הציעו 25,000 ש"ח ולבסוף נתנו לו 161,000 ש"ח.

ויש סיפורים מרגיזים אף יותר: חברות ביטוח ששלחו "משפצים" מטעמם ללקוח של עו"ד כהן. ה"משפצים" הציעו לטפל באופן קוסמטי בטפטוף ולצבוע את הקירות, וזאת למרות נזקים כבדים שהסבו נזקי המים לתשתיות- נזקים שרק החמירו בעקבות דחיית הטיפול בהם. לקוח זה קיבל לבסוף למעלה מ100,000 ש"ח בגין הנזקים שנגרמו לביתו.

 

בשורה התחתונה – כאשר יש נזילת מים – פנו לעו"ד


נזקי מים הם בין הנזקים החמורים ביותר מהם יכולים בתים לסבול. מים עומדים בחללים סגורים גורמים לחלודה, התפוררות, טחב וריח רע. ככל שנזקי המים נשארים זמן רב יותר ללא טיפול, כך גדל הסיכוי לנזקים ארוכי טווח לתשתיות הבית והרצפות שלו. בנוסף לכל אלה , המבוטחים ובאי ביתם נאלצים להתגורר בדירה שקירותיה מתקלפים והרוויה בעובש, בטחב, במחנק, ובכיעור. כשאוירה עצובה ונוגה המלווה בתחושה של  עגמומיות ודלות שורה בכול.

 

השלב הראשון

בעת גילוי דליפת מים הוא להתייעץ עם עורך דין. עורכי דין העוסקים בתביעות ביטוח עם דגש לנזקי מים ייעזרו לכם לנווט את המצב מבלי לוותר על הזכויות המגיעות לכם. זכרו- חברת ביטוח היודעת שמאחוריכם עומד עורך דין (ובעדיפות עורך דין מנוסה שכבר הצליח בעבר לנצח בתביעה מולם) היא חברה זהירה יותר שתעדיף לשלם לכם פיצוי הולם במהירות ולא להיגרר לבתי משפט.

 

שלב שני

אל תחתמו על שום דבר בלי להתייעץ עם עורך דין. לצערנו, לא ניתן לסמוך על הערכות הנזק של השמאים הנשלחים מטעם חברות הביטוח. חתימה שלכם על מסמך ויתור תביעה מקשה מאוד על פתיחה מחדש של התביעה- גם אם הסכומים שקיבלתם אינם משקפים את היקף הנזק.

 

דבר שלישי ואחרון

התאזרו בסבלנות. ייתכן וההליך ייקח זמן אך התמורה שווה את זה.
לעו"ד רז כהן חשוב להגיד כמה מילים לסיכום לאנשים הסובלים מנזקי מים בדירתם "אם יש לכם כתמי רטיבות, טחב או נזילות מהתקרה או מהמרצפות- אל תחכו לטפל בזה".
עו"ד כהן מסביר לנו שלכמעט לכל אדם בישראל יש ביטוח בגין נזקי מים- גם אם הוא לא זוכר. בעת לקיחת משכנתא, לדוגמא, מחייבים הבנקים את בעל הבית לרכוש ביטוח המכסה נזקי מים. רוב האנשים אינם יודעים שביטוח נזקי מים מכוסה ע"י ביטוח המשכנתא- דבר הגורר הוצאות רבות ומיותרות, ללא הצדקה.

עו"ד כהן הינו עו"ד מומחה לתביעות ביטוח ובעל ניסיון רב. ברבות השנים, הצליח כהן להשיג עשרות מליוני שקלים עבור מאות לקוחותיו. אם אתם סובלים מנזקי מים, צרו קשר עוד היום ותוכלו לקבל מאות אלפי שקלים מחברת הביטוח 077-6670065.

אתם מוזמנים לעקוב אחר עמוד הפייסבוק של עו"ד רז כהן כדי לראות דוגמאות למקרים הרבים בהם עו"ד כהן ניצח את חברות הביטוח והשיג מאות אלפי שקלים עבור לקוחותיו.

ליצירת קשר עם רז כהן השאירו פרטים

מיטל אלגמיל

חדשות נוספות