נכס יוצר נכס | האופציה שלא כולם חושבים עליה

 נכס יוצר נכס | האופציה שלא כולם חושבים עליה

shutterstock

תמיד חשבתם על מציאת מקור מימון נוסף שיקל עליכם ויעזור למשפחתכם בעתיד, אך התקשיתם במציאת מקור מימון לכך? ובכן יכול להיות שמצאנו בשבילכם את האופציה האולטימטיבית – במידה ויש לכם נכס תוכלו להפוך אותו למקור מימון זמין מבלי למכור אותו. 

 

מי צריך הלוואה כנגד נכס? 

אנשים רבים מעוניינים להשקיע בנדלן, ליצור לעצמם מקור הכנסה נוסף ולהשיג לעצמם שקט כלכלי בעתיד. אך אותם אנשים נתקלים בבעיה תזרימית שלרוב אינם יודעים כיצד ניתן לפתור אותה, ובכן אותם אנשים יכולים לקחת הלוואה כנגד נכס. אך לא רק לצורך השקעה בנדל"ן ניתן לקחת הלוואה מסוג זה, היא יכולה לשמש ולהתאים למשל:


סגירת חובות אישיים 

במידה ואתם מרגישים שהחובות מעיקים עליכם וקשה לכם להתקיים כל עוד הם קיימים, הנושים לוחצים עליכם – תוכלו לסגור את כל החובות בעזרת ההלוואה.


סגירת חובות עיסקיים

אם העסק שלכם נקלע להסתבכות עסקית אך אתם חושבים שהוא יכול להתאושש מכך, אתם יכולים להשתמש בהלוואה מסוג זה על מנת להחיות את העסק ולתת לו אופציה לצמוח מחדש.


פיתוח עסקי 

אם אתם מרגישים שהעסק שלכם תקוע במקום אבל יש לכם תוכנית עסקית חדשה שיכולה לתת לו מקפצה, אך נתקלתם בבעיה תזרימית לכך – תוכלו לקחת הלוואה כנגד נכס בשביל לממן את התוכנית העסקית שלכם.


השקעות נדל"ן

כאמור אם אתם רוצים ליצור לעצמכם מקור הכנסה נוסף אך תקועים בלי מימון, תוכלו לקחת הלוואה מסוג זה לצורך הוצאת התוכנית שלכם לפועל. 

 

יתרונות מרכזיים 

לכל דבר בחיים יש יתרונות וחסרונות, מי שלא לוקח את כל הפרמטרים בחשבון שלא יהיה בהלם אם משהו קורה והוא לא מוכן לכך. החסרון העיקרי, או אולי השיקול הגדול ביותר בלקיחת הלוואה מסוג זה – לשים את כל האמונה ברעיונות שלנו וברצונות שלנו על הדבר המוחשי שקיים כרגע ושייך לנו. אבל מה ההיתרונות שלנו? בשביל לקבל החלטה כזאת חשוב מאוד לראות גם את הצד החיובי ולהבין מה רמת הכדאיות שלנו:
תהליך מסוג זה הינו תהליך מהיר ופשוט וניתן לקבל אותו אצל הרבה מאוד חברות פרטיות אשר עוזרות ללקוח לצלוח את תהליך קבלת ההלוואה, אין עמלות פירעון או עמלות תיווך, חלק גדול מהבנקים מביאים תנאי אשראי מעולים בהלוואה כנגד נכס ואפילו ניתן לקבל עד 70% מימון בהלוואה מסוג זה. הלוואה כנגד נכס מקנה הרבה מאוד תועלות ודרכים שאיתן ניתן להתמודד לדוגמא ניתן לקבל את ההלוואה בבלון מלא או בפריסה חודשית עד למספר שנים. קיימות אופציות שהלוואה תתאים אפילו למסורבי בנקים. 

 

קשיים אפשריים 

כאשר אנשים פרטיים מעוניינים לקבל הלוואה כזאת, הם אינם מודעים לתהליך הקבלה ורובם מקבלים סירוב על ידי הבנקים. לצורך כך קמו כמה וכמה חברות פרטיות שמטרתן היא לגשר על הפערים אשר נוצרים בין הבנקים לאנשים, חלק מהגורמים שעל פיהם הבנקים מקבלים את ההחלטת הסירוב: מהו שווי הנכס? האם ההתנהלות הבנקאית של הלקוח תיקנית? האם כבר קיימת משכנתא כנגד הנכס? מה הם מקורות ההכנסה של הלקוח? מה ה BDI של הלקוח?

בשביל שתוכלו לקבל את ההלוואה שאתם כל כך רוצים, חשוב מאוד לבוא מוכנים אל התהליך הזה – גם אם זה אומר לקחת חברה חיצונית שתדאג לכם ותשלמו לה על בסיס עמלה אין בזה דבר פסול, ולהפך אם זה מקדם אותכם אל עבר,למה לא? תחשבו היטב מה המטרה שלשמה תקחו את ההלוואה ובמידה וזה שווה את זה – תדאגו למצוא את החברה המתאימה שבסוף תשלמו לה על בסיס הצלחה. 

עומר כהן

חדשות נוספות