מתי צריך חוקר פרטי?

 מתי צריך חוקר פרטי?

לצערנו החיים יכולים ללכת בכיוונים שלא חשבנו שהם ילכו בהם. במקרים לא צפויים לפעמים אנחנו מגלים שהאנשים שחשבנו שהכי קרובים אלינו עלולים להיות דווקא אלה שאיננו יכולים לסמוך עליהם. במקרים כאלה, רצוי לפנות לחוקר פרטי.

 

באיזה מקרים יש לשכור חוקר פרטי?

חוקר פרטי מטפל בתחומים שהם לא במסגרת טיפולן של הרשויות. מקרים כאלה יכולים להיות בין בני זוג, במקום העבודה או בין בני משפחה. כלומר, חוקר פרטי הרבה פעמים חוקר דברים שאינם מחוץ לחוק, אלא מנוגדים לאינטרסים הפרטיים של הלקוח.

אם מתעורר אצלכם חדש באחד מהקרובים אליכם ואין ביכולתכם לבדוק את החשד הזה, יכול להיות שתאלצו לפנות לחוקר פרטי. כמובן רצוי שלא לפנות לחוקר פרטי במידה ומדובר בחשד קל. אבל אם ישנו חשד עמוק באחד מקרוביכם, וכשניסיתם להתעמת איתם על כך דבר זה רק הגביר את החשד, לא בטוח שאתם יכולים להתמודד עם זה לבד. אופציה נוספת לפנות לחוקר פרטי כאשר רוצים להגיע לאיתור אנשים או איתור נכסים.

חשוב לזכור שבמידה במדובר בחשד למעשה פלילי – יש לפנות מיד למשטרה.

 

מקרים נפוצים בהם פונים לחוקר פרטי

חשד לבגידה הוא אחת הסיבות הנפוצות לשכירת חוקר פרטי. כאשר בן זוג אחד חושד בבן זוג שני בבגידה, יש מעט מאוד שהוא יכול לעשות. אנשים מסתירים בגידות במשך שנים ובדרכים מאוד מתוחכמות ולפעמים קשה מאוד לאדם פרטי להוכיח זאת. במקרים כאלה, חוקר פרטי יכול למצוא דרכי הוכחה שלא חשבתם עליהם ולהוכיח או להפריך את החשש שלכם.

בגידה היא כמובן לא מחוץ לחוק ועל כן חוקר פרטי הוא הנתיב היחיד אליו ניתן לפנות במקרה בו יש חשד מתמשך מהסוג הזה.

מקרה נוסף נפוץ בו אנשים פונים לחוקר פרטי הוא כשמתעורר חשד עסקי לגבי קולגה או עובד. זה מקרה שיכול להתפתח מאוד בקלות לחקירה פלילית, שכן לפעמים מדובר בגניבה או עברות כאלה ואחרות על החוק.

 

היתרונות של חוקר פרטי

אצל משרד חקירות תקבלו יחס שונה מאשר בחקירה שמנוהלת על ידי גוף ציבורי. חוקר פרטי רואה באדם הפונה אליו כלקוח, בעוד שגוף ציבורי עלול להסתכל על הפונה כעל מעורב בדבר. כמו כן, חוקר פרטי מבטיח דיסקרטיות שלא יכולה להיות מובטחת על ידי גוף ציבורי. גוף ציבורי, כשמו כן הוא, נועד לשרת את הציבור ועל כן לא יכול להסתיר מידע מהציבור במידה וזה לא מסכן את החקירה.

חוקר פרטי הוא לא המקום הראשון לפנות אליו בכל חשד קטן, אך לפעמים הוא הכתובת לווידוא חשדות עמוקים.

חדשות נוספות