מערכות מיזוג VRF – יתרונות וחסרונות

 מערכות מיזוג VRF – יתרונות וחסרונות

צילום: Pixabay

יש הרבה שאלות שצריך לשאול לפני שרוכשים מזגן חדש. אחת מהן היא האם לרכוש מערכות מיזוג VRF או אינוורטר. כדי לעשות לכם את החיים קצת יותר קלים, הכנו רשימה של היתרונות והחסרונות, כך שתוכלו לקבל את ההחלטה המתאימה לכם

התקנה של מערכת מיזוג אוויר בבית או במשרד יכולה להיות כרוכה בהוצאה כלכלית גבוהה מאוד. לכן, לא מדובר בהחלטה שניתן להקל בה ראש. מצד שני, כדי להחליט מה ההצעה הכי מתאימה, אחת השאלות הראשונות שיש לשאול היא האם כדי לבחור במערכת אינוורטר או להעדיף מערכות מיזוג VRF.

מערכות מיזוג VRF (Variable Refrigerant Flow) הן מערכות מיזוג מתקדמות הפועלות באמצעות מדחס. האוויר הקר עובר דרך תעלות ומוזרם לחדרים השונים, על פי דרישה. מדובר במערכת חכמה במיוחד, שמתאימה את עוצמת ההפעלה לטמפרטורה הקיימת בחדר. כיוון שכך, הנוכחים בחדר נהנים מזרימת אוויר קבועה ומצננת, אולם תצרוכת החשמל של מערכת מיזוג האוויר משתנה בהתאם לצרכים. בשורה התחתונה, מערכות מיזוג VRF חוסכת הרבה מאוד כסף בחשבון החשמל של הבית או של בית העסק.

איזה סוג חלל אתם רוצים למזג?

לאור הדברים, מערכות מיזוג VRF יעילות יותר כאשר יש לצנן חללים גדולים. מערכות מסוג זה יכולות לספק 30 כוחות סוס לכל מעבה (פתח מיזוג) וממדחס אחד יכולים להיות מוזנים מספר רב של פתחים, כלומר ניתן לצנן בו זמנית חלל עצום בגודלו. בניגוד אליהן, מערכות מיזוג אינוורטר מתאימות יותר לחדרים ולחללים קטנים, שמגיעים לרוב עד 10 כוחות סוס ומספר תעלות המיזוג שניתן להוציא מהן נמוך באופן יחסי. במילים אחרות, אם אתם צריכים לצנן חלל קטן, מערכות מיזוג VRF וגם מערכו מבוססות אינוורטר יעשו את העבודה באופן כמעט דומה. אם החלל שאמור להיות ממוזג רחב מימדים, כף המאזניים נוטה באופן ברור לטובת מערכות מיזוג VRF.

בכל הנוגע להתקנה, מערכות מיזוג VRF הן מורכבות יותר עבור הטכנאים. אם בחרתם במערכת מיזוג מסוג זה, כדאי לוודא שהטכנאי שאמור להגיע אליכם אכן יודע להתמודד עם דרישות ההתקנה של מערכות מיזוג VRF. טכנאי ללא ידע מתאים עלול להתקין את מערכת המיזוג בצורה לא נכונה, וכתוצאה מכך עלולות להיגרם תקלות שיובילו לפגיעה מתמשכת בתפקוד מערכות המיזוג.

כפי שניתן להבין, מערכות מיזוג VRF כמו גם מערכות מיזוג אינוורטר הן יעילות, איכותיות ומציעות למשתמשים בהן מיזוג יעיל וצינון איכותי של החללים. כמו בהרבה דברים אחרים, גם כאן, אם אתם לא בטוחים מה התשובה שהכי מתאימה לבית העסק או לבית שאתם רוצים למזג, התייעצו עם מומחה בתחום. מומחה כזה יוכל להסתכל על השרטוטים ועל תוכניות הבנייה, להבין הלכה למעשה כיצד הכי נכון למזג את החלל ולהמליץ לכם על המהלך שמבחינה מקצועית יתן לכם את המענה הטוב ביותר.

אביחי

חדשות נוספות