ממשקיע ליזם | המהלך שירים אותך כמה שלבים למעלה

 ממשקיע ליזם | המהלך שירים אותך כמה שלבים למעלה

שמגיע הזמן לשבת בשולחן ולהנות מהאוכל, גם המשקיע וגם היזם מתיישבים סביב אותו שולחן. אפילו בתהליך בניית הארוחה ובכל שלבי הבישול הם עבדו יחדיו, וכאן נשאלת השאלה הגדולה – מה ההבדל בין משקיע ליזם ואיך ניתן לשדרג את עצמך ולהפוך ליזם מצליח?

אבא או אמא?

תחילה נעשה סדר בבאלגן, רבים אינם יודעים מה הקשר בין משקיע ליזם ואיך העבודה שלהם מגיעה לידי ביטוי בשטח. משקיע בהגדרת השטח שלו שם מההון האישי שלו (ולפעמים של קבוצה), סכום כסף מסוים שמטרת העל הסופית שלו היא להגדיל את הסכום שהוא שם, להפוך השקעה לרווח. לעומת יזם שהגדרת השטח שלו הוא אדם אשר מחליט ומארגן עסק מסחרי או מיזם חדש. מטרת העל של היזם הינה להקים פרויקט מאפס למאה במינימום תקלות ובמקסימום רווחים.

הגבול הדק שנקרא מקצועיות

רבים הם ההבדלים בין משקיע ליזם, אך הגדול והבולט מכולם זהו נושא המקצועיות. משקיע צריך רמת מקצועיות מאוד בסיסית בנושא שהוא בוחר בו, להבין בכמה וכמה דברים בסיסים על מנת שהוא יוכל לשאול את השאלות הנכונות שיביאו לו את תחושת הביטחון אשר הוא זקוק לה לקבלת ההחלטה הגורלית – להשקיע או לא?
בעוד שהמשקיע צריך את רמת המקצועיות בסיסית, היזם לעומתו מחויב לרמת מקצועיות גבוהה ביותר. חשוב להבין – פרויקט נדל”ן נמשך לרוב בין ארבע לשבע שנים. זוהי תקופה שהרבה יכול להשתנות בה ועל היזם להיות קשוב ודרוך לשינוים הללו, שכן זוהי “תקופת הלימודים” שלו. כיודע ענף הנדל”ן הוא ענף מאוד תחרותי ועל מנת להגיע להישגים ולהצליח בפרויקטים על היזם להיות הטוב ביותר בתחומו. ולכן יזמים רבים הם אנשים בעלי ידע רב-תחומי אשר ככל שעובר הזמן הם צוברים ידע חדש ושולטים ביד רמה בכל התחומים הקשורים לעולמת התוכן של עולם הנדל”ן. חשוב לזכור – יזם נדל”ן הוא איש מקצוע ברמות הגבוהות ביותר.

אמון ואמונה

בדיוק כמו שאת רומא לא בנו ביום אחד, כך גם את מערכת האמון בין המשקיע ליזם לא ביססו בלחיצת יד. בשביל שפרויקט הנדל”ן יניב פירות יש צורך מאוד חשוב שתהיה מערכת אמון ועל מנת שזה יקרה היזם מחויב להשקיע זמן על מנת להכיר את המשקיע, להכין שיעורי בית. בדיוק כמו שאתה יוצא עם בחורה חדשה ותנסה למצוא כל פרט מידע שתעזור לך לצייר תמונה של מי ומה עומד מולך כך גם על היזם לעשות – הוא צריך לברר עם יזמים אחרים שבהן המשקיע כבר הטמיע את חותמו בהם ולוודא שאכן הוא יוכל לספק את כל המשאבים שהיזם צריך להצלחת הפרויקט. לעומתו המשקיע מחויב לתת מזמנו על מנת להכיר את היזם, לברר כל פרט ופרט דרך מכרים ואנשי קשר משותפים בשביל לייצר לעצמו תמונה שלמה של מי היזם אשר עומד מולו.

לסיכום, רבים הם ההבדלים בין יזם למשקיע אך שביל הגישה במעבר ביניהם הוא אפשרי בהחלט. כל מה שעליכם לעשות הוא לשנות צורת חשיבה וגישה בראש, להסתכל על הדברים מנקודת מבט שונה, לפעמים רחבה יותר ועמוסה יותר אך בסופו של דבר משתלמת יותר ואפילו מעניינת יותר.

חדשות נוספות