ממודרני ועד כפרי | הסלון שתמיד חלמתם עליו

 ממודרני ועד כפרי | הסלון שתמיד חלמתם עליו

shutterstock

מהו סגנון העיצוב שגורם לכם להרגיש בבית? מה הוא דורש? ועד כמה זה חשוב לכם ? אם כבר פתחתם את הכתבה, התחלתם לקרוא והגעתם עד לפה אז כנראה שזה מאוד מעניין אתכם. לפניכם מספר סגנונות לעיצוב הסלון שלכם.

סלון מעוצב הוא הלב של הבית, הוא הדבר הראשון שמסתכלים ובוחנים כשעוברים בדלת הכניסה. זמן הבילוי הרב ביותר בבית הם בסלון והוא המקום הראשון אליו אתם הולכים כשאתם חוזרים הביתה מהעבודה, נזרקים על הספה ולא מצליחים לקום עד רקע המקלחת. אפשר לומר שהסלון שלכם הוא חדר השינה שלכם, פינת האוכל וגם אזור האירוח. בואו נכיר ונתאהב ביחד עם חדשות 10 בסוגי העיצוב השונים.

עיצוב מודרני

הסגנון המודרני הוא סגנון שתפס תאוצה לקראת שנות ה-50 של המאה הקודמת, העיצוב עצמו מאופיין בקווים נקיים, וכמות מועדטת של רהיטים ואביזרים. צבעוניות מונוכרומטית ומכמה גוונים של אותו הצבע כשהדגש הוא על צבעים מלוטשים ולא מבריקים. לרוב נפגוש בקירות בצבע לבן או שחור, ואביזרים ממתכת, עץ בהיר, זכוכיות ועור. בתוך הסגנון המודרני נמצא את העיצוב ה"פוסט מודרני" שהוא אמנם משלב את הקווים המודרנים אך עם צבעים קצת יותר עזים עם אזכורים של תרבות דרום אפריקה. בנוסף לכך נפגוש בתאורה טבעית  מלאכותית בצבעים בהירים.

עיצוב וינטאג'

סגנון הוינטאג' הוא סגנון עם אלמנטים ואביזרים משנות ה-30 וה-40 והסגנון הפך לנפוץ בשנות ה-50 עד שנות ה-70. הרהיטים יכולים להיות ישנים או חדשים עם בסטייל מיושן, כמו רהיטי עץ מלוטשים עם קווים עגולים. הצבעים המאפיינים את הסגנון הם צבעים עזים כמו: ורוד סגלגל, צהוב חרדל, כתום  או ירוק דומיננטי, ואת קירות הבית נמצא עם טפטים בהדפסים שונים ומשוגעים. והמראה שנקבל בסופו של העיצוב הוא מראה עליז, שמח המשלב נוסטלגיה.

עיצוב כפרי

עיצוב בסגנון כפרי הוא עיצוב המשדר אווירה חמה, טבעית ומזמינה, עם צבעים בגוונים טבעיים של חומים, שמנת וקרם. רוב האלמנטים שנפגוש בעיצוב כפרי היו בעיקר עץ מלא, אבן, מתכת ונחושת. לרוב העיצוב כפרי מתאים יותר לחללים גדולים ומרווחים המאפשרים כניסה של אור טבעי. סלון בעיצוב כפרי הוא סלון המשדר אחווה וגיבוש, וכיף לאסוף את המשפחה ולשבת בו מדי ערב. 

עיצוב תעשייתי

עיצוב תעשייתי החל בתחילת המאה ה-20, מתאפיין באלמנטים שבדרך כל אנחנו רגילים להסתיר עם צבע או חיפוי, ולרוב נראה צינורות תקרה חשופים, רצפת בטון, עיצוב פלדה גלויה ונגיעות של נחושת. בדרך כלל נתקל בסגנון תעשייתי בדירות לופט  או חללי משרד גדולים. החלל עצמו מאופיין כחלל פתוח ללא הפרדה וחיפויים מלבנים. המראה הכללי המתקבל בסוף הוא מחוספס, מעט גס ומשדר בגרות.

עיצוב קלאסי

העיצוב הקלאסי מביא עמו את אירופה הישר לתוך הסלון שלנו. משדר יוקרה ומלכותיות עם רהיטים גדולים , כבדים ומעוטרים. הצבעים השולטים בעיצוב הם גוונים של חום, לבן, שמנת ומועצמים עם נגיעות של צבעי נחושת וזהב. בדרך כלל מעצבים בוחרים להשתמש בבדים כבדים כמו קטיפה או עם הדפסים עשירים אפשר מעניקים אפקטים דומיננטים. התאורה לרוב תכלול נברשת גדולה ומרשימה המשלבת קריסטלים ומנורות בצורת נר. להיכנס לסלון בעיצוב קלאסי זה ממש כמו להיכנס לאירופה הקלאסית המאופיינת בבתים מפוארים וארמונות. המראה המתקבל הוא מוקפד, מלכותי ובוגר.

נוכל לומר לכם שעיצוב הסלון שלכם בעזרת רהיטי שורש זה מה שיגרם לשאר עיצוב הבית, במיוחד עם חללים המתחברים עם הסלון עצמו כמו: פינת האוכל, מרפסת או המטבח. בגדול, הכי חשוב שתבחרי בעיצוב ובסגנון שהכי מרגיש לכם כמו בית, בכל זאת זה המקום בו אתם פותחים את היום שלכם וגם סוגרים אותו.

מיטל אלגמיל

חדשות נוספות