מה עושים כשכל העולם מסתובב וקשה לכם להתייצב?

 מה עושים כשכל העולם מסתובב וקשה לכם להתייצב?

טיפול בורטיגו

ורטיגו הוא מונח מוכר מתחומים שונים שמשמעו אחד – סחרחורת או הסתחררות שגורמת לאדם לאבד שליטה על עצמו ועל היציבה שלו, וכתוצאה מכך הוא מאבד שיווי משקל ונופל או נחבט בחפצים. הסכנה לפציעה במקרים כאלה גדולה מאוד ויש ללמוד לשלוט בעצמכם וביציבה שלכם או לפחות לדעת להתנהל ולהתנייד כאשר זה תוקף אתכם, על מנת שתוכלו לבצע את התפקודים הבסיסיים ביותר שאפשר. רבים חיים איתה מבלי להבין שעליהם ללמוד התנהלות חדשה לגמרי שעשויה לשפר את איכות חייהם באמצעות טיפול בורטיגו שיעזור בכך. למטרה זו אפשר לקבל טיפולי פיזיותרפיה כדי להגדיל את השליטה בעצמכם, ואם אינכם יכולים לצאת כדי לתרגל תוכלו לקבל פיזיותרפיה בבית.

מה חשוב לדעת על ורטיגו?

לגוף האדם יש מערכת פנימית ששומרת על שיווי המשקל ואנחנו לוקחים אותה כמובן מאליו משום שכשהיא עובדת מצוין אנחנו לא מקדישים לה מחשבה. מערכת זו נקראת המערכת הווסטיבולרית והיא מבוססת על תיאום מופלא בין שלושה גורמים שהם החלק ששומר על שיווי המשקל ונמצא באוזן הפנימית שלנו, העצב הווסטיבולרי שקשור גם לשיווי משקל וגם לשמיעה והגרעינים הווסטיבולריים שנמצאים בגזע המוח וקשורים עצבית לכל המערכת. כל הפרעה שהיא בין שלושת הגורמים מפרה את שיווי המשקל והתיאום העדין בין שלושתם והיא זאת שגורמת לוורטיגו. ורטיגו נוצר כאשר שלושתם מוסרים מסרים סותרים ולכן הגוף חושב שהוא בתנועה גם כאשר הוא עומד במקום. האשליה הזאת גורמת לתחושה הלא נעימה ולכן נדרש טיפול בורטיגו כדי לתקן זאת.

כיצד מטפלים בורטיגו?

כשמקבלים פיזיותרפיה בבית נגד ורטיגו מבצעים סדרה של תרגילים להנעת הראש שבו נמצאים החלקיקים שגורמים לבעיה. הם נקראים קריסטלים והם אלה שצריכים לחזור למקומם לאחר תזוזה לתעלה שבה אינם צריכים להיות. תרגילים אלה כוללים גם הנחיות לישון יומיים בצורה משופעת ולהימנע מלשכב על הצב שבו נגרמה הבעיה ובכך הטיפול מביא להקלה משמעותית ומחזיר לכם את התפקוד המלא. במקרים שיש בהם דלקת במבוך האוזן יש צורך בשיקום וסטיבולרי שמאמן את המוח מחדש וזה לוקח יותר זמן אבל כשהוא מתבצע בהתמדה הוא מביא לתוצאות מעולות כשמתרגלים לקבל אותות מדויקים לא רק מהאוזן שנפגעה.

חדשות נוספות