מהם מכשירי המדידה המדויקים בעולם ובאילו תעשיות משתמשים בהם?

 מהם מכשירי המדידה המדויקים בעולם ובאילו תעשיות משתמשים בהם?

בעולם שבו אנו הדיוק הוא המפתח לשלמות ובתעשיות רבות (כגון כלי הרכב והתעופה) הוא עשוי להיות ההבדל בין חיים ומוות – אין ספק שצריך להשתמש במכשירים מדויקים. אזי מהם מכשירי המדידה המדויקים בעולם ובאיזה תעשיות משתמשים בהם? הצטרפו אלינו לכתבה הבאה וגלו את התשובות

מדי עומק מכניים ודיגיטליים

מדי העומק הינם חלק בלתי נפרד מתעשיות רבות ומהוות חלק אינטגרלי מעבודתם של מהנדסים ומהנדסות בכל רחבי העולם. בתעשיית הבנייה, הסיבים האופטיים והתשתיות החכמות, ניתן לראות שימוש קבוע במדי העומק בכדי לבצע בדיקה מדוקדקת. ישנם שני סוגי מדגים אשר מאפשר לדייק את העבודה עד למקסימום ועוזרים לחברות בכל רחבי העולם לחסוך בעבודה מיותרת ולהתאים בקלות בין הדרישות לביצוע.

מדי עובי דיגיטליים

מדי עובי משמשים תעשיות אזרחיות וצבאיות רבות בכל רחבי העולם ודאגות להעניק אחידות בעובי של מגוון של מוצרים. ניתן לבדוק עם מדי העובי חוטי חשמל, חלקי פלסטיק, עובי של נייר ועוד מגוון של חומרים פולימריים שונים. הדיוק שלהם מהווה ערובה לאבטחת האיכות של מוצרים רבים וכל מקרה של טעות עלולה לגרום לנזק כלכלי ואנושי אדיר.

קליברים דיגיטליים

קליברים דיגיטליים משמשים רבות בתעשיות הרכב והרובוטיקה ומעניקים חיווי בלתי תלוי של עובי ורוכב החפצים שאותם נרצה למדוד. בניגוד לקליברים מהדור הישן, קליברים אלו מתאימים לשימוש בחשיפה לנוזלי קירור, נוזלי חיתוך ושמנים. קליברים אלו גם מגיעים עם צגים דיגיטליים אשר מאפשרים לראות את התוצאות ונמכרים בחברות כמו גלובוס ציוד טכני.

מדי זווית אנלוגיים ודיגיטליים

מדי הזווית משמשים קבלנים בכל רחבי הארץ והם נפוצים במיוחד בתעשיית הבנייה והבנייה הקלה. הם מאפשרים ליצור מינימום טעויות עוד בשלב התכנון וחלקם אף מתממשקים למחשב לצורך יצירת מודלים מתקדמים אשר משקפים את התקדמות הפרויקט בכל רגע נתון. החשיבות שלהם קריטית גם לצורך מניעת עומסים על אזורים שונים במבנים ולכן הדיוק הוא (גם כאן) שם המשחק.

פלס דיגיטלי

ללא ספק המכשיר הוותיק מכולן אך אולי גם השימושי מכולן ומצוי בכל חברה אשר מבצעת בקרת איכותי ובתעשיית השיפוצים והבנייה בכל רחבי העולם. בניגוד לדגמים הישנים, כאן ניתן לראות תוצאות חד שמשמעויות באופן מהיר וקל וגם הגדלים מצטמצמים עם השנים והופכים לחכמים יותר. למרות שהעיקרון הוא זהה של כל פלס הוא זהה, עדיין הדגמים החדשים מהווים קפיצת מדרגה ברמת הדיוק ומשמשים לפרויקטים של בנייה ושיפוץ בכל רחבי העולם.

חדשות נוספות