לשון הרע בפייסבוק

 לשון הרע בפייסבוק

לשון הרע בפייסבוק

פייסבוק הייתה בחדשות מהרבה סיבות לאחרונה. אחד מהם הוא החשש מלשון הרע בפייסבוק. לשון הרע היא פשע שבו מישהו מוציא הצהרות כוזבות על אדם אחר כדי לפגוע במוניטין שלו. ניתן לעשות זאת על ידי פרסום תוכן באינטרנט או פרסומו בדרכים אחרות, כגון באמצעות עלונים או פוסטרים.

במדינות רבות, לשון הרע ניתנת לעונש על פי חוק ועלולה להוביל לקנסות ואף למאסר. במקרים מסוימים, כאשר ההצהרה המשמיצה נאמרת בפומבי או כאשר היא מתפרסמת בכוונת זדון, העונש עשוי להיות חמור יותר מסתם קנסות או מאסר.

אחת הדרכים שבהן אנשים מוכפשים לעתים קרובות בפייסבוק היא באמצעות פרופילים מזויפים המוגדרים כדי להתחזות למישהו אחר. חשבונות אלה מפרסמים מידע שקרי על אדם ומשתמשים בתמונות שלו כדי

לשון הרע בפייסבוק היא תהליך שבו המוניטין של מישהו נפגע ממילים כתובות או מדוברות באינטרנט

זה יכול להיות מכוון או לא מכוון. חוק לשון הרע קובע את ההגדרה הבאה: "פרסום כל הצהרה כוזבת העלולה לפגוע בשמו הטוב של אדם אחר".

פייסבוק נמצאת באור הזרקורים כבר זמן מה בגלל השערורייה האחרונה עם קיימברידג' אנליטיקה. השערורייה חשפה כי נעשה שימוש בנתונים של משתמשי פייסבוק ללא הסכמתם. אבל, יש עוד נושא שנמשך כבר הרבה זמן והוא לא מקבל כל כך הרבה תשומת לב – לשון הרע בפייסבוק.

לפייסבוק אין דרך לדווח על חדשות כוזבות או מידע מוטעה וזה הוביל לכך שאנשים פרסמו הצהרות מכפישות על אחרים בפלטפורמת המדיה החברתית. ניתן לראות לשון הרע כמעשה מכוון של פגיעה במוניטין של מישהו על ידי הצהרה כוזבת לגביו או חשיפתו לשנאה, ללעג או לבוז.

פייסבוק הוא אתר מדיה חברתית שנפל קורבן למקרי לשון הרע רבים

לשון הרע היא הצהרה או דיווח כוזבים על מישהו, הפוגעים במוניטין של האדם וגורמים לו לנזק. דיווחים כאלה בפייסבוק מתפרסמים לרוב בדפים, קבוצות ופרופילים.

הבעיה עם לשון הרע בפייסבוק היא שיכול להיות קשה להסיר אותו מהאתר בגלל האלגוריתמים המורכבים שלו.

השמצה בפייסבוק יכולה להתרחש בשתי דרכים:

1) לשון הרע בהודעה פרטית: אם מישהו שולח לך הודעה פרטית המכילה הצהרות כוזבות עליך, אז זה יכול להיחשב לשון הרע מכיוון שהיא אינה זמינה לציבור.

2) לשון הרע בפוסט: אם מישהו מפרסם משהו בפייסבוק שהוא לא נכון ופוגע במוניטין שלך, אז זה יכול להיחשב לשון הרע.

חדשות נוספות