(לא) רק למומחים: כך תצליחו בנדל"ן

 (לא) רק למומחים: כך תצליחו בנדל"ן

אנשים רבים מפחדים לגשת לעולם השקעות בנדל"ן, בארץ או בחול, מפני שאינם יודעים כיצד לעשות את הצעד הראשון. ישנן דעות חלוקות חלוקות בנושא האם כדאי לקפוץ למים העמוקים או להתחיל בצעדים זעירים. לפניכם הטיפים למשקיע המתחיל.

ידע הוא כוח

מרגע שהחלטתם להתחיל להשקיע בנדל"ן, כמו בכל דבר בחיים, אסור לשכוח שידע הוא כוח. ככל שיהיה בידכם יותר מידע אודות השוק בו אתם בוחרים להשקיע, על הנכס, על המדינה, על החוקים הרגולטורים תוכלו לחזות בצורה מדויקת יותר את התנודות הפיננסיות בשוק ובזכות כך לבצע החלטות חכמות יותר.
לצורך כך יש עליכם ללמוד באופן עצמאי בצורה הקפדנית ביותר. בשונה מימים עברו כיום ניתן להשיג מידע אמין בצורה מהירה ופשוטה דרך האינטרנט, חשוב לדעת מאיפה ניתן לקרוא מקור מידע אמין ואיפה נמצאים שרלטנים שרק רוצים להוציא מכם מספר אשראי.

יש גבול לכל תעלול

אי אפשר לדעת כמה תרוויחו, אם בכלל, דרך הכסף שהשקעתם כי בסופו של דבר השקעה = הימור. המעשה הנבון ביותר הוא לא להתנהג כמו מהמרים כפייתיים ולהמשיך לשים את הכסף בלי מחשבה אלא מתוך תקווה וריגוש שבסוף תצליחו. לכן חובה לקבוע מבעוד מועד את גבולות התקציב – עליכם להחליט מראש כמה אתם מוכנים להשקיע לפי מיקום ההשקעה, הסיכון ועוד פרמטרים. לאחר שסיימתם את ישיבת הצוות עם עצמכם שבה הוחלט כמה משקיעים, חשוב להחליט על אופן ההשקעה. הכוונה היא איך לחלק את הכסף: הרי לא תרצו להשקיע את כל הסכום בפעם אחת, אלא לאט לאט. דרך כך תוכלו לעצור את ההשקעה או לנתב אותה למקום אחר. רק כך תוכלו להשקיע בחוכמה ולא לבזבז את הכסף שלכם ברולטה נדלנית.

אין הביישן למד

תחילה תשקיעו עם אנשי מקצוע. אתם מעוניינים במידע נכון ואמין, בזמון הנכון ביותר עבור העסקה שלכם ויקח זמן עד שתצליחו ללמוד את השוק, עד אז העזרו באנשי מקצוע – כך גם סיכויי ההצלחה של ההשקעה הראשונית שלכם יעלו וגם הידע שתצברו יהיה מקצועי ואמין יותר. ניתן להעזר בקבוצות וקשרים שנוצרים ברשתות חברתיות ואפשר לקחת את שרותיו של יועץ נדל"ן מקצועי. בזכות כך תצליחו ללמוד את שפת המקצוע בצורה הטובה ביותר ותצליחו להיות בעל יתרון עתידי.

האצלת סמכויות

אחד הטיפים החשובים שנוכל להביא לכם הינו ניצול הזמן והאצלת סמכויות. חשוב לזכור שאף אדם מוכשר בכל דבר ולכן הגדולה היא לזהות את הצד החזק אצלך ועליו לקחת את הפיקוד, לגבי שאר הנושאים אפשר להאציל סמכויות לאנשי המקצוע השונים שאיתם עובדים בהשקעות נדל"ן. בזכות ההתמקדות בחוזקות ו"ניצול" גורמים אחרים לעשיית שאר העבודה, אתה מגיע למצב שאפשר להנות ממעשיהם של אחרים ומשאיר לך מרחב זמן להתעסקות בחוזקות שלך. כך בעצם יש מצב שבו שתי הצדדים מרוויחים ואתה המרוויח העיקרי.

משמעת עצמית

הכלי האחרון שנציע לכם להוסיף לארסנל הכלים שלכם הוא משמעת עצמית. אחרי שאימצתם לעצמכם את שיטת ההשקעה הנכונה עבורכם חשוב מאוד להיצמד אליה לאורך כל הדרך. לנתח את השוק בעזרתה, ותשאירו את הרגשות בצד. אם תסחפו עם כל אופציה להשקעה מזדמנת ותזגזגו אתם עושים ליפול בקלות רבה.

חדשות נוספות