כך תשמרו על הגינה מבלי להתאמץ

 כך תשמרו על הגינה מבלי להתאמץ

shutterstock

אז סוף סוף הגשמתם את החלום הגדול: בית עם גינה, אך עם הזמן הטיפול בה נהיה אינטנסיבי ומייאש, כיצד תשמרו על גינה יפה ונקייה מבלי להשקיע זמן רב? הנה כמה טיפים עבורכם 

אתם מוצאים את עצמכם אחרי יום עבודה מפרך, עוד יום קשוח עם הילדים או בכלל שגרה שוחקת. בין הטירוף היום יומי לבין המחסור בשעות שינה, אתם מנסים לשמור על גינה מטופחת אך בפועל הכוונה והמציאות רחוקות שנות אור זו מזו, כי עד שיש רגע אחד קטן של חופש אתם מנצלים אותו לחופשות משפחתיות ובעיקר מנוחה. 

לפתע הטלפון מצלצל, הקרובים קופצים לבקר, בין אם זו המשפחה בחגים ועד לחברים שעברו בסביבה. אתם מתכוננים לערוך את ההתכנסות בגינה אך היא נראית מוזנחת ולא מזמינה, אפשר להבין, ההתחייבות, התלותיות הזו שהגינה מפתחת, זה לא פשוט.

לכן, הכנו עבורכם כמה טיפים כיצד לשמור על הגינה שלכם מבלי להתאמץ.

ריהוט איכותי

כן כן, מה ששמעתם, ריהוט מחומרים איכותיים. השוק מפוצץ בריהוט גינה, אך לא כולם איכותיים וזו הסיבה שלרוב תראו הבדל במחירים. הטעות הנפוצה שחוזרת על עצמה היא הבחירה לקנות רהיטים זולים על מנת לחסוך, או להיות נעולים על רהיט בעיצוב מסוים שהחומרים שלו לא מחזיקים לטווח ארוך. ההשלכות של בחירת ריהוט מחומרים זולים מגיעות לרוב בשינוי תנאי מזג האוויר, כשיורד גשם ויוצר רטיבות שגורמת או כשהרהיט נחשף זמן רב לשמש ודוהה, שילוב של כל תנאי מזג האוויר על ריהוט בעל ציפוי או ממתכת זולה יגרום לקילוף של הצבע ולחלודה. השלכה נוספת מופיעה לאחר פרק זמן קצר שהרהיט כבר לא מסוגל לבצע את תפקידו, למשל, כיסא או שולחן מקש לא מסוגלים לשאת כובד מאחר והם מתפרקים במהרה. בנוסף, במצבים שהקש מלופף סביב הריהוט הוא נוטה להיפרם עם הזמן ולאבד מעיצובו.  

ריהוט מחומרים כמו: אלומיניום, עץ ופלסטיק, ישמרו לטווח ארוך על איכותם ונראותם ויחסכו את ההשקעה הכלכלית בגינה. 

דשא סינטטי

דשא סינטטי הוא הפתרון לכל אלו שיש ברשותם גינה אך אין להם את היכולת או החשק להשקות את הדשא והצמחים. על מנת למנוע מהגינה שלכם מראה עצוב ונובל, מומלץ להשתמש בדשא סינטטי שצבעו תמיד ירוק ונשמר לאורך זמן. בנוסף, הדשא הסינטטי מונע מצמחים סוררים לצוץ מעל פני האדמה ובכך חוסך את ההשקעה הבלתי פוסקת בטיפוח הגינה. ניתן להעשיר את מראה הגינה עם פריטים סינטטים נוספים כמו למשל פרחים, שיחים וכו’.  

גדרות

הצעד הראשוני שעלינו לנקוט בעת הכניסה לבית עם גינה הוא הצבת גדר. מעבר לצד הבטיחותי של הגדרות, הן יחסכו לכם זמן ניקיון רב. גדר גבוהה תמנע מחתולים לפלוש לשטח הגינה שלכם ולפזר את הצרכים שלהם ברחבי הגינה, וגדר דוקרנית (לא פחות חשובה) תרחיק את היונים מהשטח שלכם ותמנע בעיקר צואה וקנים שלרוב מכילים כינים. את הגדר הדוקרנית מניחים מעל הגדר הרגילה, ניתן להניח אותה גם על אדן החלון. יש כאלו שמציבים פסל של עורב על הגדר שלהם, גם זו שיטה ידועה להרחקת יונים.

פרגולה

בעבר הפרגולות היוו בעיקר ליופי, אך עם הזמן הפרגולות משתדרגות, כיום, הן עשויות מחומרים איכותיים יותר כמו אלומיניום, מה שהופך אותן לשימושיות נגד תנאי מזג האוויר הקשים ובכך לחלק בלתי נפרד מהגינה.

ישנן צורות רבות לפרגולות, הצורה הידועה היא בדמוי גגון, אך הפרגולה הנפוצה בשנים האחרונות היא זו בעלת סגירת חורף, כלומר, תוחמים את הגינה עם פרגולה ומתחתיה דלתות הזזה, וכך ניתן לפתוח אותן בקיץ ולסגור אותן בחורף. לרוב משתמשים בפרגולה הכוללת סגירת חורף רק לחלק יחסי מהגינה ולא לכולה.

טיפ אחרון של חדשות 10 הוא לרשת את כל הכניסות לבית, דלתות וחלונות, זה ימנע כניסה לא רצויה של חרקים ומזיקים. אז קדימה, תצאו לעשות את הקנייה האחרונה שלכם לכמה שנים הבאות ותחדשו את המנוי של הנטפליקס, הולך להתפנות לכם המון זמן.

מיטל אלגמיל

חדשות נוספות