יתרונות וחסרונות להסכם ממון לפני חתונה

 יתרונות וחסרונות להסכם ממון לפני חתונה

הסכם ממון מאפשר לחלק את הרכוש של בני הזוג במקרה של גירושין. עם זאת, גם להסכם מן הסוג הזה יש יתרונות ויש חסרונות וכדאי להכיר אותם מראש.

חלוקת רכוש במקרה של גירושין אמורה להתבצע על פי סדר עדיפויות מסוים, שגם נקבע בחוק ומגובה על ידי בית המשפט. עם זאת, בני הזוג יכולים להחליט שהם מחלקים את הרכוש בצורה שונה. אבל בשביל שלהחלטה הזו יהיה תוקף חוקי, על בני הזוג לחתום על הסכם ממון. מטבע הדברים, הסכם ממון הוא חוזה לכל דבר ועניין ומתוקף כך יש לו גם יתרונות וגם חסרונות.

 

היתרונות של הסכם ממון

היתרון של הסכם ממון הוא שבאמצעותו ניתן לבטא בכתב ובצורה חוקית עם תוקף משפטי, כל הסכמה בעל פה שיש בין בני הזוג. היות והסכמות בעל פה לגבי אופן חלוקת הממון או הרכוש הן כמעט לא רלוונטיות בין כתלי בית המשפט, צריך להפעיל את הכלי המשפטי של הסכם ממון.

יתרון אחר של הסכם ממון הוא שבדרך כלל חותמים עליו כאשר מערכת היחסים בין הצדדים נמצאת במקום טוב. אם לא מנצלים את התקופה הזו על מנת להכריע באופן חלוקת הרכוש, עלולים להגיע למצב שבו פוגשים בזה לראשונה רק במהלך הסכם גירושים בהסכמה – שהם מטבעם תהליך ארוך, מורכב ורגיש.

 

החסרונות של הסכם ממון

החיסרון של הסכם ממון בא לידי ביטוי בכך שלא בטוח שכל הסכמה שתהיה רלוונטית היום גם תישאר כזו בעתיד. יתרה על כך, אי אפשר לדעת מה יוליד יום מבחינת רמת ההכנסות של בני הזוג, רמת החיים של המשפחה וכן הלאה.

במילים אחרות, הסכם ממון מחייב את הצדדים – אבל באופן שלא בטוח שהם יסכימו אליו בעתיד. לזה יש להוסיף את המורכבות של מערכת יחסים אישית בין בני זוג שמחליטים לפרק את התא המשפחתי, כמו גם את הרגישות של מעורבות הילדים בתהליך ותשלום המזונות לילדים.

 

התייעצות עם עורך דין ואנשי מקצוע

היתרונות והחסרונות של הסכם ממון לפני חתונה על פי חדשות 10 צריכים להיבחן בכל מקרה לגופו ובצורה פרטנית. זה נכון שגם היתרונות וגם החסרונות פחות או יותר חוזרים על עצמם אצל כל בני הזוג, אבל עדיין חשוב לבדוק את האופן שבו הסכם משפטי מן הסוג הזה משפיע על מערכת היחסים הזוגית שעל הפרק.

החדשות הטובות הן שניתן להתייעץ עם עורך דין לגירושין. באמצעות מעורבות בעלי מקצוע. גם ההחלטה תהיה מבוססת ומושכלת.

חדשות נוספות