יש לכם דפי פייסבוק? הגנו עליהם מפריצה עם טכנולוגיה ייחודית

 יש לכם  דפי פייסבוק? הגנו עליהם מפריצה עם טכנולוגיה ייחודית

אובדן של נכסים דיגיטליים מהווה מטרד יומיומי לכל מי שיש לו דף פייסבוק עם אלפי עוקבים ומעלה, דף אינסטגרם פעיל, שלא לדבר על ג’ימייל עבודה, ג’י סוויט עסקים לאתר האינטרנט, ועוד. כיצד ניתן להתגבר על הבעיה? באמצעות הזדהות חזקה. מדובר בפתרון שלא משכלל את הסיסמה, לא מצריך אתכם ללמוד ידע נדיר באבטחת מידע ולא דורש מכם לנקוט אמצעי זהירות בתחום זה. אתם נשארים כמו שאתם והפרופיל פשוט נהיה יותר חזק ברמת האבטחה שלו, ברמה כזו שנחסמת כל גישה של מי שאינו אתם. חדשות עשר בדקו כיצד הפלא הזה קורה?

הזדהות חזקה מבוססת על מוצר שיש לכם ולא על ידע שאתם או הפורץ יודעים

המוצר משמש כאמצעי כניסה משני לסיסמה. ידיעת הסיסמה ללא הצגת המוצר הזה תחסום את הגישה לפרופיל. מה יש באותו מוצר וכיצד הוא מממש את האבטחה של הפרופיל? מדובר באסימון ממוחשב, או אם תרצו – Token. בדומה לאסימון המכני, רק הוא יכול להפעיל את ה- “טלפון” כלומר את פרופיל הרשת החברתית שלכם. היות שבמחשב אין באמת חריצים להחדרתו, הדבר מתבצע באמצעות קוד זמני שמתחלף כל מספר שניות. חשוב לציין כי לא בכל רשת חברתית ניתן להסדיר Login חזק, אבל באלו שכן יש רשימה מלאה של טוקנים שניתן לקנות או להוריד כאפליקציה לטלפון הסלולרי.

חיבור הפרופיל של הרשת החברתית לטוקן שרכשתם

התקנת החיבור הראשונית מתבצעת מהמחשב הנייח או הנייד, לא מהטלפון. זאת, משום שנדרשת סריקת QR שגם בטוקן פיזי וגם בטלפון יכולה להתבצע רק ממסכים גדולים. ניגשים מהמחשב להגדרות הפרטיות של פייסבוק ובוחרים באפשרות הזדהות חזקה. ניגשים לאפשרות המצביעה על הטוקן שקניתם במיוחד, ואז ייפתח לכם מסך עם קוד QR. יש לגשת לטוקן ולבחור באפשרות להוסיף מנוי חדש. ייפתח מסך מצלמה לצילום QR אותו יש להרים לכיוון מסך המחשב. ה- QR נקלט ובמקום המצלמה במכשיר הטוקן (או בטלפון) תופיע שורה עם שם הרשת החברתית שנסרקה, ולידה קוד מתחלף. הביטו בו ותראו שהוא משתנה כל מספר שניות. מעתה, טכנולוגיה זו נכנסת לפעולה ונועלת לכם את הפרופיל מאפשרות פריצה, היות שלפורצים אין את הטוקן שלכם.

שגרת ה- Login עם טוקן הזדהות חזקה

ניגשים לפייסבוק ומקלידים כרגיל את האימייל והסיסמה. במקום להכניס אתכם לפרופיל, אתם מופנים לדף הכנסת קוד זמני מהטוקן. יש לפתוח את הטוקן, לגשת לשורה של הפייסבוק (כך עושים גם בכל רשת חברתית אחרת) ולהזין את הקוד שמופיע שם. נכנסתם לפרופיל. בפייסבוק, טכנולוגיה המבוססת על הזדהות חזקה זו לא רק מונעת מפורצים את התענוג לחדור לכם לפייסבוק, היא מדווחת על ניסיונות כאלה לאימייל שלכם, מה שיאפשר דיווח לרשויות עם כתובת IP ומיקום ניסיון הפריצה.

 

חדשות נוספות