כל הדרך אל הניצחון | איך לנצח את חברות הביטוח

 כל הדרך אל הניצחון | איך לנצח את חברות הביטוח

shutterstock

לפי בדיקה של חדשות 10 מידי שנה קרוב ל 30% מהתביעות המוגשות לחברות הביטוח אינן מאושרות. מסיבה זאת תביעה מול חברות הביטוח נהפך לעניין מורכב שלרוב נמשך תקופה ארוכה ומתסכל אנשים רבים, עד כמה מתסכל? עד כדי כך שאנשים רבים מוותרים מראש על זכותם ועל כספם. ריכזנו עבורכם את כל המידע שיעזור לכם לצלוח בבטחה את התביעה הקרובה.

הפוליסה

הדבר הראשון ואולי הכי חשוב הוא להבין את הפוליסה שרכשתם. לרוב יש לנו נטייה לזלזל בה ואנחנו לא באמת קוראים ויודעים את תנאי הפוליסה שלנו וחבל שכך מכיוון שהכל כתוב שם ויכול למנוע הרבה מאוד כאבי ראש ומצבים לא נעימים ובין היתר – לחסוך לנו זמן בירוקרטי. בפוליסיה שלנו רשום הכל: החל ממתי המבוטח מוגדר כסיעודי (חמסה חמסה חמסה) ועד מה עיסוק המבוטח לצורך קבלת כספים במקרה של אובדן כושר עבודה (הפעם דפקנו שלוש פעמים על השולחן).

תיעוד


לאחר שקראנו את הפוליסה, נעבור לדבר השני בחשיבותו – תיעוד של כל פרט מידע, כל מסמך או התכתבות של המובטח עם חברת הביטוח. הדבר מתייחס לכל דבר: בין אם זה קשור לתביעה מול חברת הביטוח או כל סוג של דרישה מחברת הביטוח – חשוב לשמור את זה, לתייק את זה ולתעד את זה. התיעוד חשוב בשביל התביעה עצמה ובפרט לדיון המשפטי לאחר הגשת התביעה. חוסר בתיעוד עלול לגרום לכם להפסיד בתביעה או לשתות לכם את הזמן. כעת אפשר להתפנות לזמן הגשת התביעה עצמה – חשוב לדעת שפרק הזמן שעומד לצד המבוטח לצורך הגשת התביעה עומד על שלוש שנים מיום מקרה הביטוח, לאחר תקופה זו עלול המבוטח להישאר ללא פיצוי עקב התיישנות התביעה ולכן על המבוטח להגיש את התביעה עד שלוש שנים מרגע המקרה הביטוחי.

במקביל יש לקחת בחשבון כי גם חברת הביטוח, סביר להניח, תדרוש זמן על מנת לברר ולבדוק את התביעה מהצד שלה ולכן אסור להגיש את התביעה ברגע האחרון. למרות שהתהליך שמנהל המבוטח מול חברת הביטוח החל (התביעה) אין לצאת מנקודת הנחה שיום הגשתה מספיק את חוק ההתיישנות של עד שלוש שנים, בפועל חוק ההתיישנות מפסיק רק ברגע התשלום של חברת הביטוח למבוטח או הגשת התביעה לבית המשפט.

אז איך לנצח את חברות הביטוח?

אחרי שעברנו את כל התהליך הארוך והמייגע של תביעת חברת הביטוח, הגענו למצב שתביעתו נדחתה ואנחנו פונים לבית משפט וכאן נשאלת השאלה איך אפשר לנצח את חברת הביטוח במשפט? ובכן אחת הסיבות העיקריות שבזכותה תביעות ביטוח מצליחות באופן גורף הינה העזרות המבוטח בשירותיו של עורך דין ביטוח. במידה ואכן שכר המבוטח את שירותיו של עורך דין מומחה בתחום, מבינות חברות הביטוח את רמת הרצינות של המבוטח ודווקא במקרים אלו, נוטות חברות הביטוח לאשר את התביעה באופן מהיר וקל יותר. מן הראוי לציין שאת התביעה ילווה עורך דין אשר מומחה ובקיא בתחום הביטוחים, כזה שהוא בעל ניסיון רב וזאת על מנת שתוכלו לקבל את הפיצוי המלא לו אתם זכאים.

בסופו של דבר, אף אחד לא הבטיח לנו שלנצח את חברת הביטוח יהיה תהליך קל ומהנה אבל הכי חשוב שבסופו של דבר נקבל את מה שמגיע לנו. קחו לתשומת לבכם את העצות והטיפים המרכזיים שקיבלתם ובמידה שאינכם מצליחים תמיד אפשר לפנות ולרכוש את שירותיו של עורך דין מומחה שידאג לכספם ויוריד ממכם את הטיפול בתיק. 

עומר כהן

חדשות נוספות