טכנולוגיה להגנה על פרופילים עם כמעט 100% הצלחה למניעת פריצות

 טכנולוגיה להגנה על פרופילים עם כמעט 100% הצלחה למניעת פריצות

יש לכם פרופיל פייסבוק ואתם חוששים מפריצה? גם אתם חרדים לבוקר בו תתחברו ופייסבוק יתריע לכם שהסיסמה היא לא הסיסמה כי מישהו פרץ לכם? חדשות עשר בדקו מה אפשר לעשות עם זה. הרשת החברתית מאפשרת לכם להתבגר על הבעיה באמצעות הזדהות חזקה. רשתות חברתיות נוספות כולל ג’ימייל מאמצות אף הן טכנולוגיה זו. הזדהות חזקה מונעת גם מהמתוחכמים שבפורצים לחדור לפרופיל שלכם, ללא רשת לרמתם בתחום הסייבר. זה פשוט מהלך שלא ניתן לחתור אליו ברמה הפיזית כי ההזדהות היא חזקה: מדובר ברכיב הגנה פיזי שאינו מבוסס על מידע שנפרץ.

הכירו את הטוקן: החבר שלכם ברשתות החברתיות

טכנולוגיה של טוקן היא אמצעי פיזי שבלעדיו לא ניתן להיכנס לפרופיל שלכם אבל גם האקרים לא יוכלו לגשת אליו. הוא עשוי להיות מוצר לרכישה והזמנה, או אפליקציה סלולרית שאינה תלויה ב- SIM שלכם, כמו ווייז, ווצאפ וכד’. בכל רשת חברתית, מופיעים רשימה של טוקנים שניתן לקנות או להוריד. בהגדרות הפרטיות בסעיף “הזדהות חזקה” תוכלו לצפות ברשימה המלאה של כל הטוקנים שניתן להסדיר. מרגע שרכשתם או הורדתם את הטוקן תוכלו לקבל מפייסבוק (כמו מכל רשת חברתית אחרת) קוד QR ולהפעיל בטוקן שלכם את האפשרות להוסיף רשת חברתית חדשה. ייפתח סורק QR שיאפשר לכם לסרוק. הפעולה נעשית מהטלפון או מהטוקן הפיזי שלכם, כשמסך ה- QR ברשת החברתית צריך להיפתח מהמחשב האישי. הצמדת הטלפון או הטוקן הפיזי למסך המחשב תסרוק את הקוד. כעת, בטוקן תתווסף שורה עם השם של הרשת החברתית אותה סרקתם ולצדה יופיע קוד מתחלף כל מספר שניות. מעתה הפרופיל שלכם נעול לפריצה.

התחברות באמצעות הטוקן לפרופיל הרשת החברתית

נגשים לפייסבוק, לאינסטגרם ולכל רשת אחרת ומזינים כמו בכל יום אחר – שם משתמש וסיסמה. במקום לחבר אתכם, ייפתח מסך Login נוסף בו תידרשו להזין את הקוד המתחלף שיופיע בטוקן. הזנתו תכניס אתכם לפרופיל, ותדחה את הפורץ שלכם היות שלו אין את הטוקן שאתם מחזיקים ולכן הוא לא יכול לדעת מהו הקוד המתחלף. 

שליחת קוד דרך מסרון לטלפון במקום טוקן

טכנולוגיה זו פחות מומלצת – היות ושירות כמו הודעות תלוי במספר שלכם והמספר תלוי ב- SIM. עבודה עם סים ישראלי בחו”ל תעלה לכם הרבה מאד כסף על כל SMS. ביננו, זה גם לא נוח להתנהל עם 2 סימים נפרדים כשאתם בחו”ל. ישנן רשתות כמו וויקס, בהן אין עדיין אפשרות להתחבר לטוקן, ולכן זו הדרך היחידה שתהיה הזדהות חזקה לבעלי אתרים בפלטפורמה זו. האופציה קיימת גם בפייסבוק ובג’ימייל, אבל בחירה בטוקן היא האפקטיבית והנוחה ביותר.

 

חדשות נוספות