טכנולוגיה ייחודית למניעת פריצות לפרופילים ברשתות חברתיות

 טכנולוגיה ייחודית למניעת פריצות לפרופילים ברשתות חברתיות

פרופיל ברשת חברתית, בין אם זו פייסבוק ובין אם אינסטגרם ואחרות, עשוי להיות יעד למתקפת סייבר. אם בעבר, פריצה לפרופיל ברשת כמו פייסבוק הצריך את בעליו לשלוח מיילים לפאלו אלטו ולקבל תשובה כעבור 3 שבועות מורטי עצבים, כיום טיפול בסוגיה זו ניתן להשתתה מהארץ. לרשת יש סניף בשדרות רוטשילד בתל אביב-יפו המטפל בנושאים אלו. אבל, ניתן להקדים תרופה למכה ולמנוע כליל את הפריצה המתוכננת. פייסבוק, אינסטגרם, וויקס ואחרות מאפשרת לכם להגן על הפרופילים שלכם באמצעות הזדהות חזקה. ההבדל בינה לבין הסיסמה הכתובה הוא שבראשונה אינכם צריכים מידע על מנת להיכנס לפרופיל שלכם. אתם רק צריכים אסימון (טוקן), כלומר אביזר פיזי שיש לכם בידיים ולאחרים, לרבות לפורצים שלכם – אין. חדשות 10 סיכמו עבורכם כיצד זה עובד ומונע כליל את הפריצה לפרופיל שלכם

אפליקציה להתקנה בטלפון ללא שימוש ב- SIM המספקת קוד הגנה זמני לפייסבוק ולאינסטגרם

האפליקציה לא באה במקום הסיסמה אלא בנוסף אליה. ההבדל בין פרופיל עם הזדהות חזקה לפרופיל בלי הזדהות חזקה הוא שבראשון – הקשת הסיסמה לא תכניס את המקליד לפרופיל המבוקש, אלא תבקש את הקוד הזמני מאפליקציית ההזדהות החזקה. כאן טמון ההבדל ביניכם לבין הפורץ שלכם, כי בעוד ששניכם יודעים מהי הסיסמה, רק אתם ידועים מהו הקוד הזמני שעליכם להקיש משום שהאפליקציה נמצאת אצלכם ולא אצלו. הפורץ, שיקיש קוד שגוי, ייחסם ותימנע הפלישה שלו לפרופיל שלכם. פייסבוק צפויה לשלוח לכם מייל שבוצע ניסיון חדירה, ואם זה לא אתם, יהיה עליכם לדווח לפייסבוק שתפעל נגד הפורץ באמצעים העומדים לרשותה.

דברים שחשוב לדעת על בחירת טכנולוגיה עבור הזדהות חזקה

  1. תמיד תבחרו אפליקציה: אל תבחרו שפייסבוק, וויקס או אינסטגרם ישלחו לכם SMS עם קוד זמני כי זה יצריך אתכם להישאר עם ה- SIM הישראלי בחו”ל בתעריפים היקרים של רשתות הסלולר מעבר לים.
  2. בחרו באפליקציה עם ביקורות טובות על יכולותיה מבחינת טכנולוגיה: תחלופה מהירה של קודים זמניים, אלגוריתמיקה מסובכת שלא מאפשרת לפורצים להתחקות אחרי החוקיות שלה, ועוד.
  3. כדי לממש את הכתוב בסעיף מס’ 2, מומלץ לקרוא ביקורות על האפליקציה או הטוקן שבכוונתכם להסדיר כהזדהות חזקה לפייסבוק וליתר הרשתות החברתיות.
  4. אפליקציה אחת שתנעל את פייסבוק, אינסטגרם, ג’ימייל, וויקס וכד’ – תשמש לכם יתרון ותחסוך לכם תלות במספר אפליקציות שניתן לשכוח לאן מיפיתם כל חשבון.
  5. חשוב שיהיה USER INTERFACE קל לשימוש, עם טכנולוגיה קלה, פשוטה ומובנת שמביאה אתכם לתוצאות מידיות. אפליקציה שסורקת קוד QR ובאמצעותו פותחת חשבון אבטחה לפייסבוק לאינסטגרם וכד’ – יתרון.

חדשות נוספות