טיפים לבחירת חברת ניהול ועד בית

 טיפים לבחירת חברת ניהול ועד בית

לאחרונה אנשים נוטים להיעזר בחברה לניהול ועד בית, 

על מנת להימנע מסכסוך בין השכנים או כדי לחמוק מהתפקיד המסובך של ועד הבית, לכן הבאנו לכם כמה טיפים לבחירת החברה המקצועית ביותר.

 

עליית התחום

בשנים האחרונות ניכרת עלייה בתחום החברות לניהול ועד בית, גם עקב הנוחות וגם עקב העלייה בשוכרי הדירות, אשר הובילה למצבים בהם בניינים שלמים מאוכלסים בשוכרים שאין להם כלל עניין בלנהל את הבניין, העלייה גרמה גם להופעתן של חברות לא מקצועיות, אשר לא קיימו את ההבטחות שלהם בלשון המעטה.

 

לשם כך, הוקם האיגוד הישראלי לניהול בתים ומבנים, בראשותו יושב תמיר מינץ אשר מעמיד רף כניסה גבוה לענף, הדורש בין היתר להציג תעודת יושר, פוליסות ביטוח, אישור רו”ח על ניהול כספים ועמידה בהתחייבויות כספיות. לצערנו לא כל החברות רשומות באיגוד, אך מטרת האיגוד היא לתת סינון ראשוני, להראות לנו מי הן החברות המקצועיות בתחום ומי לא.

 

המעבר

כדי לעבור לחברת ניהול ועד בית חיצונית יש להשיג רוב של שני שליש לפחות מכלל דיירי הבניין ומומלץ למנות נציג אחד מטעם הבניין שיתנהל מול החברה החיצונית, על מנת לפקח ולשמור על הסדר.

המעבר לחברה לניהול ועד בית מקל על הדיירים ומוריד מהם את האחריות על האחזקה, החשבונות וגביית התשלומים מדיירי הבניין.

 

למה לשים לב

לאחר שהחלטנו לעבור לניהול חיצוני והשגנו את רוב קולות בעלי הדירות, נצטרך לשים לב לכמה דברים, תחילה, כמובן יש לעבור בעיון רב על החוזה ועל הסעיפים, מה כולל השירות והאם החברה שבחרנו בה מספקת שירותים 24/7. ככל שהחברה תהיה ותיקה יותר בתחום, כך השירות שלה יהיה טוב יותר, הצוות יהיה מקצועי יותר והמענה יהיה מהיר יותר. יתר על כן, יש לבדוק האם החברה מספקת מערכות כיבוי אש ואת הביטוחים הנלווים ובכלל האם דואגת לבניין בהיבט הבטיחותי. 

 

עם זאת חשוב תמיד לעבור על ביקורות והמלצות של לקוחות קודמים באתר החברה, כל חברה מקצועית לניהול ועד בית תחזיק באתר אינטרנטי עם תיק לקוחות.

בזמן המשא ומתן, יש לדון על עניין התשלום. מומלץ לסגור עם חברת הביטוח על תשלום חודשי קבוע ולא על סכום כולל שישולם מראש, כדי להימנע מהונאות.

 קיימות חברות לא מקצועיות שגובות צ’קים על שירות שנתי ולמחרת נעלמות כאילו לא היו ואף נפתחות באזור אחר בארץ תחת שם שונה.

חשוב מאוד לדרוש מהחברה שתדווח על תביעות וקשיים בהם היא מצוייה.

רק לאחר שבדקנו אודות החברה, נוכל להמשיך הלאה לחתימה על החוזה, שבו נוודא כי אכן מופיעים כל השירותים שאוזכרו. הרי רק הסעיפים הכתובים בחוזה מציינים את מה שנקבל בפועל לאורך כל תקופת ההתקשרות עם החברה בה בחרנו.
עדיין מחפש חברה לניהול ועד בית? 

קבוצת  Center Team בעלת ניסיון בתחום  העולה על 20 שנים, מנוהלת על ידי הבעלים ופועלת בכל רחבי הארץ.

 

https://www.centerteam.co.il/

חדשות נוספות