המומחים של אמין הנדסת אש מסבירים איך למגן את העסק משריפות

 המומחים של אמין הנדסת אש מסבירים איך למגן את העסק משריפות

שריפות נחשבות לאחד הגורמים המסוכנים ביותר להמשך קיומו של כל עסק ולמרות שניתן להתייחס אליהן ככוח עליון – אסור לקחת סיכונים וחובה להעניק את המעטפת הטובה ביותר לעובדים, ללקוחות ולבניין שבו העסק שוכן. אז איך ממגנים את העסק משריפות? המומחים של אמין הנדסת אש מסבירים.

לפני הכל: בדקו באופן קבוע את התשתיות

תשתיות החשמל והגז נחשבות לגורמים הראשוניים אשר נחקרים בכל שריפה ודלקה משום שיש להן את היכולת לגרום להתפתחות של שריפה או אף להאיץ אותה. לכן, חשוב לבצע בדיקות תקופתיות של תשתיות אלו ולבדוק שהן מותקנות כהלכה ולא נמצאות ליד אזורים אשר חשופים ליד זדונה. כדאי לוודא את תקינותן כעניין שבשגרה הרבה לפני שמתחילים במיגון.

השתמשו נכון בגלאי עשן

לא לחינם גלאי עשן נחשב לבסיס של מיגון העסק בקרב ארגונים, מוסדות וחברות בכל רחבי העולם. הם מאפשרים לזהות את הבעיה כאשר היא עדיין קטנה ולספק התרעה ממוקדת אודות המיקום שבו מתחילה להיווצר שריפה. גלאי העשן אינם נחשבים כאופרטיביים ברמה המבצעית של כיבוי השריפה אולם הם מעניקים קו הגנה ראשוני אשר עשוי לעשות את ההבדל בין שריפה קטנה שטופלה בזמן לבין אסון של ממש.

ספרינקלרים

ספרינקלרים מוכרים לרובינו כאביזרים אשר מפזרים את המים (או חומרים מעכבי בעירה) ומאפשרים לסיים כל דלקה באופן מהיר. יחד עם זאת, לא כולם יודעים על העבודה שיש ספרינקלרים באיכויות שונות וברמות התממשקות שונות עם גלאי העשן וכיום ניתן לייצר חיבורים נהדרים שבהם רק באזורים שיש חשש לשריפה הספרינקלרים יפעלו. עניין זה עשוי לשמור על הבטיחות, בלי ליצור רטיבות או השחתה של ציוד בקומות שאינן רלוונטיות.

מתזי כיבוי אש

לא לחינם קבע הרגולטור המקומי חוקים ברורים מאוד בנוגע להצבה של מתזי כיבוי אשר במרחב בציבורי. למעשה, המתזים (אשר מגיעים בגדלים שונים), מאפשרים כיבוי ידני של מוקד השריפה על ידי תושייה של עובדים או עוברי אורח ומעניקים לכל השוהים במתחם תחושה שחושבים עליהם. שימו לב שכל המתזים מוגבלים בזמן (בכדי לשמור על הלחץ הנכון ועל אפקטיביות החומרים אשר נמצאים בתוכם), כך שחובה להחליפם מדי תקופה.

מערכות כיבוי אש מהדור החדש

אם עד עכשיו חדשות n10 סיכמו את באספקטים שונים של מניעה וכיבוי אש, אי אפשר שלא לסיים עם מערכות כיבוי האש של הדור החדש. מערכות אלו מאפשרות כיבוי אוטומטי של השריפה לצד התרעה לצוות אנושי בדבר כל התחממות של אזורים במבנה. מערכות אלו עשויות לכלול גם גלאי חום או אף להשתלב עם גלאי תנועה בכדי לקבל מעטפת של ממש אשר מתאימה לצרכים של כל עסק וחברה.

לסיכום, חובה למגן את העסק שלכם מפני שריפה ויש מגוון של דרכים לעשות זאת בכל תקציב.

חדשות נוספות