הזדהות חזקה לרשתות חברתיות – טכנולוגיה למניעת פריצה לפרופילים שלכם

 הזדהות חזקה לרשתות חברתיות – טכנולוגיה למניעת פריצה לפרופילים שלכם

כיצד ניתן להימנע מראש מהחשש לפריצה לפייסבוק, לאינסטגרם או לג’ימייל שלנו? כשפתוחים חשבון ג’ימייל או ברשתות חברתיות, החשש הזה תמיד מקונן, וכשהפרופיל וויראלי, מוצלח ומבוקש ההרגשה היומיומית היא שיש לנו מה לאבד. הידעתם כי ניתן להימנע מכך כליל גם אם חוויתם איומי פריצה בעבר?

הזדהות חזקה – היחידה שלא מתבססת על משהו בר-ידע אלא על משהו שיש לכם ורק לכם

הזדהות חזקה היא טכנולוגיה המספקת מעלה אחרת של הגנה מהטעם הפשוט שהיא לא מצריכה מכם לחבר סיסמה ולהשתמש בה מ- Day. היא בסך הכל מצריכה אתכם לעשות 2 פעולות: הראשונה היא לבדוק האם הרשת החברתית בה הפרופיל שלכם קיים (למשל פייסבוק) מאפשרת להזדהות בהזדהות חזקה. השנייה היא להוריד או לרכוש את אמצעי ההזדהות ויש לכם מזהה חד ערכי. לדוגמה, אפליקציה עם קוד שמתחלף כל מספר שניות. אפליקציה זו מכילה סורק QR באמצעותו ניתן לסרוק את הקוד שפייסבוק מספקת בהגדרות הפרטיות בנושא הזדהות חזקה. מאותו רגע, נפתחת טבלה באפליקציה שהורדתם ובה נרשם שם הרשת החברתית ובעמודה הסמוכה קוד מתחלף. אם תתבוננו כעת במסך תוכלו לראות שכל מספר שניות הוא אכן ישתנה.

הפעלת הפרופיל ברשת החברתית באמצעות הזדהות חזקה

הפעלת טכנולוגיה של הזדהות חזקה מתבצעת באמצעות הקשת שם משתמש וסיסמה כמו בכל כניסה אחרת, אלא שהפעם לא תחוברו לפרופיל שלכם אלא תעברו לדף הזדהות נוסף בו תתבקשו להזין את הקוד מהאפליקציה שהורדתם. ניגשים לאפליקציה, מחפשים את השורה של פייסבוק ומעתיקים את הקוד המתחלף. שלב זה לא יוכל להיפרץ על ידי פורץ משום שלו, בניגוד לכם, אין את אפליקציית ההזדהות החזקה שלכם.

דברים שחשוב לבדוק מגבי ההזדהות החזקה שלכם

במקרים בהם הרשת החברתית מציעה לכם לבחור בין שליחת הודעת SMS לבין אפליקציה, תבחרו אפליקציה, כי תלות במשלוח SMS היא תלות ב- SIM שלכם מה שלא יאפשר לכם להתחבר לפייסבוק מחו”ל בלי להוציא סכום נכבד על השארת הסים הישראלי במכשיר במדינה זרה. בנוסף, חשוב לבדוק את רמת מהימנותה של האפליקציה כשבוחנים איזו טכנולוגיה יש בה: עד כמה האלגוריתם שלה מוצפן? האם פורצים הצליחו בעבר, באמצעות הורדת האפליקציה, לפרוץ את החוקיות שלה? כמובן שהבחירה שלכם צריכה להיות מבוססת על הזדהות חזקה איכותית שהוכיחה את עצמה וסגרה פרופילים רבים לאפשרות של פריצה אליהם גם בהינתן שהפורץ ידע מהי הסיסמה הקבועה של הנפרץ.

שלומי נחמיאס

חדשות נוספות