שנת 2021 |הגיע הזמן לשים סוף לפילטרים

 שנת 2021 |הגיע הזמן לשים סוף לפילטרים

shutterstock

הקורונה הביאה עימה התמכרות חדשה: הפילטרים. אם בעבר הפילטרים כללו אוזני כלב וקרניים של שטן, היום הם כוללים קצת יותר והשימוש בהם מופרז. האם יש דרך לעשות להתמכרות הזו סוף, או שזוהי רק ההתחלה?

 

זה לא סוד שהפילטרים הפכו לחלק משמעותי מחיינו, בעבר הם שימשו כשעשוע אך כיום הם תחליף לא רע לאפליקציות הפוטושופ השונות, בהן השתמשנו בעבר על מנת לרטש את התמונות שלנו ולהעלים כל פגם אפשרי. 

 

פילטר מי?

אז מהם הפילטרים? ההסבר הכללי יהיה ‘התופעה שכבשה את הרשת ברחבי העולם’, אך אם ניכנס לפרטי פרטים, הפילטרים הם אלמנטים גרפיים המבוססים על טכנולוגיה בשם “מציאות רבודה“, הטכנולוגיה הזו מזדווגת עם המציאות האמיתית ומזהה את תווי הפנים שלנו מעבר למסכים השונים ובכך “מלבישה” עלינו את הפילטרים המעוצבים.

הצרת היקפים, הלבנת שיניים, שיזוף, איפור, הגדלת שפתיים ושינוי צבע העיניים, אלו רק חלק מהשינויים שהפילטרים מעניקים לנו, אנחנו כמובן מאמצים אותם לעיתים קרובות, אולי אפילו יותר מידי קרובות, עד שהסטורי נהיה לקט של פילטרים וכמעט ואין תמונות טבעיות ואותנטיות. הרי בנינו? מי לא רוצה להרגיש “בשיא שלה”, כשהיא עדיין במיטה?

 

פילטר מדבק

כיום רוב אושיות האינסטגרם מעצבות פילטרים על שמן, אם היינו צריכים לשים את האצבע על נקודת דמיון אחת בין תקופת הקורונה לבין הפילטרים, סביר להניח שזה היה הקצב המהיר בו הם מדבקים. הם נגישים, קלים לשימוש אישי, להפצה וגורמים לנו לרגע קטן להיראות אחרת לגמרי בלחיצת כפתור אחד בלבד. 

 

פילטר אחד קדימה

אם אי פעם תהיתם לעצמכם כיצד לייצר פילטר משלכם באינסטגרם, תוכלו למצוא את התשובה בעמודי יוטיוב שונים שמציעים מדריכים חינמיים. כמו כל פטנט, גם את הפילטרים האדם הצליח לקחת צעד אחד קדימה, למשל:

 

עסקים

הפילטרים כבר ממזמן לא “כלואים” בגבולות הבית, כיום גם עסקים משתמשים בהם על מנת לחשוף את העסק/ המוצר שלהם, פילטרים קליטים נשארים לטווח ארוך ומזכים את העסק בפרסום לזמן רב.

 

העברת מסרים

פילטרים שמעוצבים כהעברת מסרים: יום האישה, תמיכה בקהילת הלהט”ב, מחאה וירטואלית נגד אלימות נגד נשים ועוד.

 

בידור

פילטרים המשמשים כמשחק, אנחנו מלבישים אותם על גברים, על חיות ועל תינוקות. יש מגוון סגנונות של משחקים, הנפוץ ביותר הינו “משחק דמויות”: ממוקם מעל הראש של המשתמש ואומר לו איזו דמות הוא, הדמויות בדרך כלל לקוחות מתוך סדרות וסרטים מוכרים. משחק נפוץ נוסף מעמיד בפני המשתמש שורה של אימוג’ים ועליו לחקות אותם לפי הסדר בו הם מוצגים. 

ישנם גם פילטרים שהופכים את המשתמש לדמויות מסרטים, לדוגמא, בתקופה של הסרט “הג’וקר”, יצא פילטר שמלביש על פניו של המשתמש את פניו המאופרות של הג’וקר. סטודנטים שסיימו את התואר שלהם בתקופת הקורונה, קיבלו ברקוד לסריקה שנפתח באינסטגרם כפילטר בדמות כובע בוגרים של סטודנטים.

 

החיסון לפילטר

השימוש בפילטרים הופך לאינטנסיבי ואף ממכר, אך כמו לכל התמכרות גם לפילטרים יש תרופה. יש כאלו שהחליטו להפוך את הפילטר למציאות ולעבור סדרת ניתוחים אסתטיים, שכוללת בתוכה: עיבוי שפתיים באמצעות חומצה היאלורונית, שיזוף במכוני שיזוף, איפור קבוע ועוד. 

הפתרון האמיתי הוא להיות שלמות עם עצמנו גם בלי הפילטרים, ללמוד לאהוב את עצמנו ואת מה שהטבע העניק לנו. אך במידה ואנחנו עדיין מרגישות לא שלמות, ההמלצה היא להתחיל בשינויים מינימליים אך משמעותיים, למשל להשיג את החיוך ההוליוודי הזה שאנחנו כל כך רוצות במרפאת שיניים מקצועית בעלת מגוון טיפולים שתדע לתת לנו את המענה שאנחנו כל כך רוצות. בנוסף, כשזה מגיע לטיפולי פנים ישנה עדיפות לקוסמטיקאיות פרא רפואיות שמשתמשות בשיטות טיפול ובמוצרים יעילים ואיכותיים.

הפילטרים הפכו לחלק בלתי נפרד מהמציאות החדשה שהתרגלנו אליה, הבחירה אם להישאב לעולם הזה או לנסות לשמור על הייחודיות שלנו ולהשלים עם החסרונות היפיפיים שלנו היא בידינו. 
מיטל אלגמיל

חדשות נוספות