האם כדאי להתקין מערכת סולארית לגג?

  האם כדאי להתקין מערכת סולארית לגג?

כל מה שלא ידעת על מערכת סולארית, מערכת סולארית כהכנסה פסיבית

הקדמה

התקנת מערכת סולארית הפכה לפופולרית בשנים האחרונות מפני שהמשאב עליו מסתמכת, הינו המקור האמין ביותר בטבע, השמש שלנו. כוח פליטת האנרגיה של השמש על פני כדור הארץ במספרים שווה ערך ל-173 טריליון טראבייט, שזה מספיק חשמל לעשרה כוכבי לכת עם אוכלוסייה זהה לשלנו. אותן יחידות אנרגיה שפולטת השמש, נלכדות במערכת סולארית ומתורגמות לזרם חשמלי, בתהליך זה אין שריפה של חומרים המזיקים לכדור הארץ ולכן האנרגיה המיוצרת היא אנרגיה ירוקה.

 

מקור הכנסה

כיום אנשים ועסקים רבים מתקינים מערכת סולארית לגג, כדי לחסוך בחשמל, בכסף ולשמור על הכוכב שלנו. לא כולם יודעים שקיימת הבטחה של מדינת ישראל לקיים חוזה עם בעל המערכת הסולארית למשך עשרים וחמש שנים, שבהם המדינה מתחייבת לרכוש את כל החשמל שמייצרת המערכת ובמחיר גבוה, כל זאת על מנת לעודד התקנת מערכת סולארית ולעבור לאנרגיה ירוקה. על מנת שנבין את גודל השעה, עליך לחשוב על זה בצורה אחרת, תאר לך כי פתחת עסק חדש וכבר מהיום הראשון מגיע לקוח קבוע ומבטיח לך שירכוש כל חודש, את כל הסחורה שלך.

יחד עם זאת, הריביות שהבנקים מעניקים למימון מערכת סולארית טובות יותר בהשוואה להלוואות למטרות אחרות. בהנחה שהפאנלים הסולארים הורכבו על ידי חברה מקצועית ויפיקו מקסימום תפוקה, מערכת סולארית בעלות של 90,000 שקלים תחזיר את השקעתה תוך שבע שנים בלבד, ההכנסה מהפאנל תעמוד על 12,300 שקלים בקירוב. זו היא הכנסה פסיבית של לפחות אלף שקלים בחודש ובנוסף עלות ההחזקה של הפאנלים הסולארים היא לא גבוהה כלל. המערכת זקוקה לשטיפה כ-4 פעמים בשנה, עלות השטיפה תנוע בין 200 ל-300 שקלים. 

 

ירידת המחירים

כיום התקנת מערכת סולארית, היא פשוטה וזולה יותר מבעבר, זאת עקב התייעלות בתהליך ייצור הסיליקון הנמצא בפאנל הסולארי ועידוד המפעלים בסין למעבר לאנרגיה ירוקה, הוביל להיצע ענקי בכל מה שקשור לתחום המערכות הסולאריות. כל האמור מעיד על כך שהתקנת מערכת סולארית כדאית גם לנו וגם לעתיד הכוכב שלנו.

חדשות נוספות