5 דרכים לשמירה על הבית מפריצות

 5 דרכים לשמירה על הבית מפריצות

shutterstock

ישנם לא מעט טיפים, פתרונות ואמצעים שירתיעו פורצים וייקשו על פושעים מיומנים. חדשות 10 ריכזו לכם 5 טיפים מעולים להרתעת הפושע והפחת הסיכון לחוות פריצה בביתכם.

מיגון הבית יכול להיות דבר יקר במיוחד, מצד שני אף אחד לא רוצה לחוות פריצה בביתו. ע”פ סטטיסטיקות, מסתבר שכל 15 דקות מתבצעת פריצה לבית או לעסק במדינת ישראל. כנראה שפריצת דלתות היא תחביב נחשק בקרב פושעים שונים. ישנת מספר טיפים ואמצעים שיוכלו לעזור לכם עם מיגון הבית.

מיגון בית ריק 

אומנם בתקופת הקורונה זוגות ומשפחות רבים לא יצאו לחופשות ועזבו את בתיהם לתקופה מסוימת. אך ניצני תקווה ואור נראים בפתח, והשמיים אכן נפתחו לקהל הרחב. במידה והנכם מתכננים חופשה, חשוב שלא תהיו שאננים ותשקיעו במיגון הבית אותו אתם משאירים ללא השגחה, כמו: השארת אורות דלוקים, בדיקת ונעילות על החלונות והדלתות בבית, טשטוש סימנים להיעדרותכם (תיבת דואר מלאה, רכב בחניה שלא זז או מחזור ברכב), והחלפת מנעולים במידת הצורך.

דלתות ממוגנות

אין ספק שהדרך המושכת ביותר לפריצה היא הדלת, פריצת דלתות היא דבר נפוץ וישנם פורצים רבים שמומחים בכך גם מבלי להשאיר סימן. דלתות פשוטות יכולות להיות קלות לפריצה בכך גם גניבה של פריטים החשובים לכם בבית. לכן לא מומלץ להסתפק בדלת רגילה, אלא דלת ממוגנת ומאסיבית התהווה מחסום מפני כניסה לא רצויה אל תוך הבית ותמנע פריצת דלתות. תוכלו לפנות בנושא למנועלן בירושלים. 

מערכת אזעקה

יש מצב שישר תעלה בכם המחשבה שמערכת אזעקה זה יקר ולא רלוונטי. אבל הנזק הכלכלי שיהיה לכם עקב פריצה לבית או לעסק יהיה גדול הרבה יותר. חשוב לא פחות למגן את הבית במערכת אזעקה המחוברת למצלמות הפועלות על בסיס גלאי נפח המזהים תנועה. בעידן הטכנולוגי של היום כשהכל נמצא אצלנו בנייד, יהיה קל לעקוב אחר המצלמות באופן שוטף.

סורגים

בטח עוברת בכם המחשבה “סורגים זה מכוער, אני לא שם סורגים בבית”. שלא תטעו אנחנו מסכימים אתכם, אבל עדיין סורגים מהווים אביזר חשוב שאין כמותו בהגנת הבית. בגדול היום בשנת 2021, ישנם עיצובים יפים של סורגים שיכולים לתרום ולהפוך את עולם הסורגים למשהו מודרני המוסיף לעיצוב הבית.

כלב הוא חברו הטוב של האדם

אכן כלב הוא חברו הטוב של האדם, אך הוא גם יכול לשמש ככלב שמירה ולייעל את אבטחת הבית. ניתן לאלף כלב על-מנת שילמד לשמור על הבית כראוי, אבל בינינו ? כשכלב שומע רעש קטן מכיוון הדלת ישר קופץ ומתחיל לנבוח, מה שיכול למנוע פריצת דלתות.

מיטל אלגמיל

חדשות נוספות