חוות דעת כלכלן – אילון אוריאל

 חוות דעת כלכלן – אילון אוריאל

אילון אוריאל – חוות דעת כלכלן

כמעט בכל תיק הנוגע בהיבט כלכלי, אחד הצדדים בתביעה או בית המשפט יזמינו חוות דעת כלכלית. חוות דעת זו תתבצע על ידי כלכלן המתמחה בתחום בו נידון תיק התביעה. חוות הדעת מוצגת בפני בית המשפט או המגשר (במקרה של הליך גישור) ומציג את התובנות הכלכליות, מבהיר ומפשט את המסקנות גם למי שאינו מבין במושגים כלכליים. על חוות הדעת להיות אמינה, מקצועית וחייבת להתבסס על עובדות, חישובים ותחזיות מדויקים. כך למשל טיפל אילון אוריאל, כלכלן בכיר ומנוסה, בחוות דעת רבות במגוון תיקים בתחומי ההתמחות שלו: ליטיגציה מסחרית, ליטיגציית מקרקעין, דיני משפחה, דיני עבודה ועוד נושאים רבים בהם אילון אוריאל מתמחה. 

באילו מקרים נדרשת חוות דעת כלכלן?

חוות דעת כלכלן נדרשת בתיקים רבים שבהם יש סוגיות כלכליות המהוות חלק משמעותי מתיק התביעה. כך למשל בתחום דיני המשפחה עשויים להיות דיונים בנושא עסקים בתוך המשפחה. בתחום דיני העבודה עשויים להיות עניינים כלכליים רבים שבין עובד למעביד. בתחום העסקים: סכסוכים מסחריים, עסקאות מקרקעין, הערכת שווי עסקים ועוד. בכל אלה כלכלן מנוסה כמו אילון אוריאל יוכל לסייע לכם.

מי מזמין את שירותיו של הכלכלן?

  • הצד התובע – חוות דעת כלכלית שבה המומחה יתאים את תוכן חוות הדעת בהתאם לאסטרטגית כתב התביעה (תוך התבססות על נתונים עובדתיים) והיא תהווה חלק מהראיות המועברות לבית המשפט.
  • הצד הנתבע – חוות דעת שנועדה לסתור את הפן בכלכלי בכתב התביעה ולהציג את הדברים מנקודת המבט של הצד הנתבע. 
  • בית המשפט – המזמין מטעמו חוות דעת כלכלית כדי לבחון דברים באופן אובייקטיבי.

כיצד מתנהל הליך של כתיבת חוות דעת מומחה?

הליך של כתיבת חוות דעת כלכלן תכלול פגישה ראשונית בין הכלכלן ללקוח כדי לאפיין את המחלוקת המשפטית וחוות הדעת הנדרשת. הלקוח מעביר לכלכלן את הפרטים הנדרשים והכלכלן לומד את המקרה לעומק ונפגש עם הלקוח פעם נוספת כדי לבנות אסטרטגיה. לאחר מכן יבצע הכלכלן מחקר ואיסוף נתונים, אנליזה מפורטת ויכתוב את חוות הדעת המשפטית שהוא נדרש להציג בבית המשפט. לבסוף הלקוח יוכל להציג אותה כחלק ממסכי התביעה או ההגנה בבית המשפט.

מחפשים פרטים נוספים? היכנסו לאתר של אילון אוריאל למידע נוסף.

חדשות נוספות