איך מיצים טבעיים עוזרים לגוף שלנו?

 איך מיצים טבעיים עוזרים לגוף שלנו?

מיץ הוא משקה טעים לכל דבר ועניין, אבל למיצים טבעיים יש גם סגולות רפואיות שיכולות לעזור לגוף שלנו על מערכותיו השונות. למרות שפירות רבים מכילים סוכר רב, ישנם מיצים שונים ומגוונים שיכולים להטיב עמנו. חדשות 10 דאגו לכם להסבר על מספר מיצים.

 

מיץ חמוציות

חמוציות כפרי בעד עצמן, ומיץ חמוציות, ידועים ביכולתן לנקות את מערכת השתן ובכך לשמש כטיפול מונע לדלקות בדרכי השתן. מחקרים כאלה ואחרים מצביעים על רמות אפקטיביות שונות של חמוציות לטיפול בדלקות בדרכי השתן, ויכול להיות שחמוציות משפיעות אחרת על כל אחד ואחת. בכל אופן, רצוי לצרוך מיץ חמוציות מופחת סוכר כדי לקבל את המקסימום מהוויטמינים שלהן. בחמוציות יש כמות רבה של אשלגן, ויטמין סי וויטמין אי.

 

מיץ סלק, גזר ותפוז

רבים מאיתנו רגילים לראות סלק רק כירק בתבשילים או במרקים, כמו במרק קובה סלק האהוב. אבל, סלק הוא ירק בעל תכונות רפואיות מעולות למערכת העיכול. מיץ סחוט בעזרת בלנדר סלק עוזר להפעלה מואצת של אנזימי הכבד ומיצי המרה בקיבה, שני אלה משפרים את תהליך ניקוי הרעילים מהכבד. גזר ותפוז מלאים בוויטמין סי ומשפרים את המערכת החיסונית, ובכך מתקבל קוקטייל נהדר וטעים.

 

מיץ ירוק עם תפוח

תפוחים מכילים פקטין, חומר המפחית נזקים בכליות. מעבר לכך, תפוחים עם פרי מתוק ויכולים להפוך כל מיץ ירוק שלא בהכרח בא לנו לשתות למשהו טעים בהרבה. מומלץ לשלב את התפוח במיץ ירוק המכיל סלרי, ג׳ינג׳ר וכוסברה. סלרי הוא ירק משתן ובכך מעודד ניקוי של הכליות. לג׳ינג׳ר ישנן סגולות רפואיות אחרות, הוא אנטי דלקתי וגם עוזר בחיזוק מערכת החיסון.

 

מיץ עגבניות

פעם מיץ עגבניות היה משקה ששמור לטיסות בלבד. היום, אפשר לראות מיץ עגבניות מככב בהרבה דיאטות מיצים. עגבניות, מעבר להיותן מקור עשיר ביותר לוויטמין סי, מכילות חומרים העוזרים בספיגת ברזל וגם עוזרות לבריאות העור. כמו כן, עגבניות מכילות ליקופן, אשר נוגד חמצון. ליקופן הוא חומר מועיל מאוד לבריאות הלב ויכול להוריד את הסיכוי למחלות לב בכעשרה אחוזים. לעומת זאת, מיץ עגבניות יכול להיות בעל אחוזי מלח גבוהים, ועל כן בעל אחוזי נתרן גבוהים. נתרן הוא חומר לא טוב לבריאות הלב. לכן, אם אתם הולכים על מיץ עגבניות קנוי, חשוב לראות שאין בו תוספות מלחים לא רצויות.

 

מיצים סחוטים טבעי וגם פירות יבשיםהם דרך נהדרת לצרוך חטיף בריא במשך היום והתאמת המיץ למצב הבריאותי אליו אתם שואפים היא חשובה בהחלט. אז שיהיה לרוויה ולבריאות. למידע נוסף על חדשות בריאות היכנסו לאתר n10!

 

חדשות נוספות