איך לשמור על מייבשי כביסה?

 איך לשמור על מייבשי כביסה?

מייבשי כביסה הם מכשירים חשמליים שיכולים להחזיק מעמד זמן רב ולאפשר לכם איכות חיים ונוחות בכל הנוגע לטיפול בכביסה. כדי שזה יקרה, יש כמה טיפים קטנים ופשוטים לביצוע שיסייעו לכם לשמור על מייבשי כביסה תקינים לאורך זמן

בימי החורף, מייבשי כביסה הם החברים הכי טובים של מי שמתעסק בכביסה בבית. האמת היא שגם בימי הקיץ מייבשי כביסה הם מכשיר חשמלי שמקל על החיים וגם שומר על הצבע ועל איכות הבגדים לאורך זמן. כמו כל מכשיר חשמלי אחר, גם כאשר מדובר על מייבשי כביסה, יש כמה כללים שחשוב מאוד להקפיד עליהם כדי להאריך את חיי המוצר וליהנות ממנו במשך שנים רבות:

  • ניקוי הפילטר – במהלך תהליך הייבוש, מייבשי כביסה יונקים אוויר מהסביבה הקרובה. האוויר עובר דרך גוף החימום במייבש, מתחמם ואז מוזרם לתוך תוף הכביסה. בשלב הבא האוויר החם קולט את הלחות (רטיבות) מהבגדים שנמצאים במוך מייבשי כביסה ונפלט החוצה כשהוא עובר דרך פילטר (סנן) הממוקם לרוב בחלקו הקדמי של מייבש הכביסה. לאורך הזמן מייבשי כביסה מתמלאים בסיבים ומוך בתעלות ועל גוף החימום. כתוצאה מכך הסיבים חוסמים את זרימת האוויר החלקה ממייבש הכביסה והחוצה ממנו, מה שגורם לעלייה דרמטית בטמפרטורה במייבש. אותה עלייה בטמפרטורה עשויה לגרום לפגיעה בגוף החימום, מה שיצריך תיקון של מייבשי כביסה ויגרור עלויות גבוהות. כדי להימנע מכך, יש לנקות את הפילטר של מייבש הכביסה, רצוי לאחר כל שימוש בו. בנוסף, אם אתם שמים לב שהפילטר קרוע או מעוות, יש להחליפו ללא דיחוי. עד החלפת הפילטר בחדש, אין להפעיל את מייבש הכביסה. 
  • שימו לב לסימנים – אם זמן הייבוש התקצר או התארך באופן משמעותי, אם הבגדים לא יוצאים יבשים, לחילופין יוצאים מקומטים מאוד או שיש להם ריח רע, צריכה להידלק אצלכם נורה אדומה. מייבשי כביסה אמורים לפעול בפרקי זמן שווים, לייבש את הבגדים ולהותירם עם ריח בישום נעים. אם משהו מאלה לא קורה, יש להניח שזה בעקבות תקלה. 
  • התקינו צינור פליטה קצר ככל האפשר – ללא צינור פליטה מייבשי כביסה יונקים את הסיבים הנפלטים מהם ומאבדים מיעילותם תוך זמן קצר. התקינו צינור פליטה המותאים למייבשי כביסה, כך תוכלו ליהנות מכביסה יבשה לאורך זמן. 
  • מייבשי כביסה מנקים בעזרת שואבי אבק – אחת לחצי שנה, במסגרת התחזוקה השוטפת של מייבשי כביסה, יש לשאוב מהם את האבק שהצטבר בתוף ובפילטר בעזרת שואב אבק. בדרך הזו תוכלו להיות בטוחים שהמייבש ישוב לעבוד באופן יעיל וחסכוני בחשמל. 

אם כן, שמירה על מייבשי כביסה היא לא עניין מורכב יתר על המידה. הקפידו על מילוי ההנחיות ותיהנו ממכשיר חשמלי אמין, איכותי, יעיל וחסכוני, כזה שיפנה הרבה זמן פנוי ממטלות הבית השונות. 

חדשות נוספות

פרסם תגובה

האימייל לא יוצג באתר.