איך לבחור מזוזת חב”ד?

 איך לבחור מזוזת חב”ד?

עדיין מתלבטים בבחירת המזוזה? הנה מדריך קצר שיסייע לכם לקבוע בביתכם מזוזת חב”ד כשרה עוד היום

סת”ם

ראשית, לפני בחירת המזוזה, חשוב לבחור סופר סת”ם, סופר סת”ם הכוונה היא לאדם ירא שמיים המקפיד על קיום מצוות התורה. סופרי הסת”ם נחלקים לכמה סוגים, ביניהם כתב האריז”ל וכתב ספרדי, כל אחד מהם מתמחה בסוג הכתב שאותו הוא כותב.

מזוזה כשרה

מזוזה כשרה מכילה בתוך בית המזוזה מגילת קלף מעור בהמה טהורה, על הקלף כותב סופר הסת”ם פרשיות “שמע” ו”והיה אם שמוע”, על פי כללי ההלכה היהודית. על תהליך זה להיות מדויק, כיוון שאות אחת עלולה להתחבר עם השנייה ובכך לפסול מזוזה שלמה. חשוב לוודא, כי המזוזה נכתבה על ידי סופר סת”ם שברשותו אישור בכתב מבית הדין הרבני ושאכן קיים קלף בתוך בית המזוזה למען הסר ספק, כי תאמינו או לא, קיימים לא מעט זייפנים בשוק.

על מנת לשמור על המזוזה כשרה יש לבדוק אותה כל כמה שנים, לוודא שהקלף תקין ושהכתב לא דהה או שהאותיות לא התחברו.

מחיר

השוואת מחירים אינה רלוונטית בתחום המזוזות כיוון שמזוזות לא מיוצרות בפס ייצור, אלא בעבודת ידו של הכותב סת”ם, לפיכך המחיר מושפע מגורמים רבים, כמו הידורו של בית המזוזה ואיכות החומרים ממנו עשוי, יופי הכתב וזמן ההשקעה של הכותב, עם זאת קיימת עלות הגהה, הגהה, הכוונה היא לאדם נוסף אשר בודק את תקינותו של הכתב. 

 הקביעה קובעת

תחילה יש לעטוף את המזוזה בניילון על מנת לשמור על הקלף לאורך זמן, מומלץ לרכוש בית מזוזה אטום כדי שהקלף יעמוד גם בתנאי מזג אוויר פחות נוחים כמו לחות ושמש. מיקום קביעת המזוזה הינו בכל חדר קבע פרט לחדרי שירותים, בתחילת השליש העליון של המשקוף הימני בכניסה, אך לא צמוד לתקרה לכל הפחות כ-8 סנטימטרים מתחת למשקוף העליון.

כל אחד רשאי לקבוע מזוזה, מברכים את הברכה: ”בָּרוּךְ אַתָּה אֲ־דֹנָי אֱ־לֹהֵינוּ מֶלֶךְ הָעוֹלָם אֲשֶׁר קִדְּשָׁנוּ בְּמִצְוֹתָיו וְצִיוָנוּ לִקְבּוֹעַ מְזוּזָה”, פעם אחת מספיקה לקביעת כל המזוזות, אין צורך לברך בנפרד על כל מזוזה. האשכנזים נוהגים לקבוע את המזוזה עם נטייה ימינה כאשר חלקו העליון של המזוזה פונה כלפי פנים החדר והספרדים נוהגים לקבוע את המזוזה בצורה אנכית.

עכשיו, לאחר שהבנתם  איך לבחור מזוזת חב”ד, נותר רק למצוא את זו שמתאימה עבורכם

 בחנות היודאיקה של חב”ד בנתניה תמצאו מזוזות חב”ד בכשרות מהודרת ובתי מזוזה מכל הסוגים ותוכלו לבחור מתוך המגוון הגדול ביותר של מוצרי יהדות. 

https://judaica-chabad.co.il/

חדשות נוספות