אושרי מסבירים: למה עדיף לבצע הליך פונדקאות בארץ

 אושרי מסבירים: למה עדיף לבצע הליך פונדקאות בארץ

תהליך פונדקאות הוא הליך מורכב שבו אישה פונדקאית נושאת ברחמה עובר או עוברים, עבור בני זוג שאינם מסוגלים להביא ילדים לעולם בעצמם עקב סיבות רפואיות שונות, או שמדובר בבני זוג להט”בים. היום רבים מהם מבצעים הליך סבוך זה בחו”ל, אך ההמלצה היא לבצע את ההליך הזה בישראל לאור ההבדלים הרבים של ביצוע בישראל מול ביצוע בחו”ל.

יתרונות של הליך פונדקאות בישראל

על פי n10 הרפואה בישראל היא בין המתקדמות בעולם ברבדים רבים ובעיקר בתחום הגניקולוגיה והמיילדות. לכן כל אישה שנקלטת להיריון בהליך של פונדקאות מתחילה מעקב רפואי ממועד זה ועד הלידה. המעקב כולל ביצוע כל הבדיקות הנדרשות על פי חודשי ההיריון, מעקב צמוד אחר התוצאות על ידי רופאת הנשים, האחיות בתחנת טיפת חלב ובמידת הצורך גם רופא מומחה בבית החולים.

אם נוצר חשש שההיריון הוא בסיכון עקב כל סיבה שהיא, כמו תוצאות של בדיקות מסוימות, היריון של כמה עוברים או כל סיבה אחרת, בני הזוג מלווים את הפונדקאית בכל הבדיקות של מעקב ההיריון, בביקורים בבית החולים ובכל צורך אחר.

גם במהלך הלידה בני הזוג נמצאים שם, מלווים ומסייעים לאורכו של כל התהליך. בתום הלידה, התינוק או התינוקות מועברים לאחר כל הבדיקות הסטנדרטיות להורים. במקרים רבים נותר קשר בין הצדדים כדי להעניק לתינוק את מלוא המעטפת, לאחר התהליך המיוחד שעברו כולם יחד.

תהליך ההיריון

בני הזוג שותפים לכל תהליך קליטת ההיריון כיוון שיש להם אפשרות להיות נוכחים בעת ביצוע החזרת העוברים לרחם של הפונדקאית. לאורכו של כל ההיריון הם מפתחים יחסים של קרבה ולכן נמצאים תמיד בקשר טלפוני, נפגשים, דואגים לפונדקאית ומעורבים בכל התהליך. תמורת ההיריון הפונדקאית מקבלת סכום כסף נאה שמסוכם עליו מראש. מערכת היחסים החביבה הזו מעניקה תחושה נעימה וביתית לשני הצדדים.

בתחשיב הכלכלי הסכומים שמשלמים בישראל הוא זול באופן משמעותי מאשר העלויות מעבר לים וזאת כיוון שהתהליך בחו”ל כרוך בעלויות נלוות גבוהות של הטיסות, השהייה בבתי מלון, בדיקות רפואיות ועלויות אשפוז בעת הלידה, שיש לשלם עבורם באופן פרטי ולא דרך שירותי קופת חולים כמו בישראל.

הבדלים מהותיים בין פונדקאית ישראלית לפונדקאית בחו”ל

הפונדקאיות הישראליות הן נשים יהודיות, זו הסיבה שלאחר הלידה בחו”ל יש צורך לעבור תהליך של גיור, דבר שאין צורך, כאשר מדובר בפונדקאית יהודייה בישראל.

נכתב על ידי המומחים של אושרי – עמותה לפונדקאות בישראל.

חדשות נוספות

פרסם תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *